koč5

Tip na sportovní kočárek aneb V tomhle jezdí Miky

Patřím k těm rodičům, kterým fakt nevadí, když mladší dítě dědí po tom starším. Mikuláš až do nedávna jezdil v kočárku (v hluboké korbě) po Emilce. Kočár je bílošedý, takže to nebyly žádné holčičí barvy ;-) Jenže teď už chce tak trochu vidět a tak jsem ho chtěla šoupnout do sporťáku, bohužel ten, který se v té naší dvojkombinaci nasazuje na podvozek místo hluboké korby jsem měla v živé paměti, že se zasekával v polohovatelné opěrce a ta šla navíc už trochu šejdrem a svažovala se k jedné straně.

No nic.. Manžel nebyl rád, že budem pořizovat novej – ale to asi doma taky znáte! :unsure:   :whistle: Tak jsem začala hledat. A po všech těch různých recenzích a fotkách kočárků jsem se rozhodovala mezi Valcem a Babystyle Oysterem Zero. Oba byly typově podobné, cenově stejně a nakonec vyhrál Oyster – měli ho v lepší barvě  :good:

Nedávno jsem si dala fotku s kočárkem na instagram a přišlo mi pár zpráv, co to mám za kočár. Takže, tady máte info. Snad je kompletní  ;-)

IMG_20190321_134651_resized_20190324_094420390

SKLÁDÁNÍ KOČÁRKU

Nejdůležitější pro mě bylo skládání. Mám malé auto a složit do toho podvozek kočáru a pak korbu, to byl u kočáru s hlubokou korbou výkon nad výkony. Takže jsem se fakt těšila až vyberu sporťák, kterej se bude dobře a rychle skládat. Oyster Zero to naprosto splňuje. U Oysteru se nesundává podvozek a sedátko. Kočár se prostě složí „napůl“ tak, že povolíte pojistku, co je po straně kočáru a pak zatáhnete směrem nahoru za pásku, která je v sedací části kočáru a je to. Tím, že má kočár jen necelých osm kilo, vezmete si ho snadno do ruky jako tašku a pak ho krásně šoupnete do kufru jakéhokoliv auta.

SEDACÍ ČÁST a OPĚRKA

Sedací část patří mezi ostatními kočárky k těm větším, takže bych kočárek určitě doporučila maminkám, co mají dítko větších rozměrů. Náš Miky je docela kus chlapa a tak jsem chtěla, aby měl místo. Opěrka je polohovatelná tím nejjednodušším a nejefektivnějším způsobem. Dvěma prsty zmáčknete takový klip a opěrku můžete snížit na jakoukoliv polohu a pochopitelně i do lehu. Nejsou tam žádné záchytné body, takže klidně to můžete dát na milimetry přesně podle toho, jak se to hodí vám a vašemu prckovi. No a pokud opěrku chcete dát zpátky do vyšší polohy, stačí zatáhnout za popruh a dáte ji zase tak vysoko, jak chcete. Líbí se mi, že bezpečnostní pásy můžete nastavit na tři různé úrovně, takže podle toho, jak vám prcek roste a nestává se to, že by mu z ramen padaly. Podpěrka na nohy se dá také zvednout, ale to je myslím snad už u každého sporťáku.

IMG_20190321_141600_resized_20190324_094420006

STŘÍŠKA

Musím říct, že stříška perfektně kryje před sluníčkem. Za prvé je hodně zvětšovací, takže stačí rozepnout zip a zvětší se ještě o jeden díl a pokud by ani to nestačilo, můžete vepředu ještě vytáhnout sluneční clonu. Pak ta stříška sahá vpodstatě až k nožičkám a téměř se jich dotýká. Už jsem si vyzkoušela, že i když jedeme proti sluníčku, tak když to celý stáhnu, na Mikyho nesvítí.

Dítě jede v kočárku tak, že kouká před sebe, sedadlo opačným směrem bohužel neotočíte, ale pokud chcete na dítko vidět, nechybí klasická síťka, kterou si ho můžete horní částí stříšky zkontrolovat. Líbí se mi, že není na suchý zip, který se rychle opotřebuje, ale na dva menší magnety, co jsou zašité v látce, kterou síťku hezky překryjete. Nechybí ani kapsička na drobnosti.

koč1

IMG_20190323_150203_resized_20190324_094419653

CO JE SOUČÁSTÍ KOČÁRU

Pokud byste náhodou kočárek objednávali, nezapomeňte ještě objednat nánožník. To mi přijde jako velké mínus, že se prodává zvlášť. Ke kočáru je automaticky součástí balení jen pláštěnka. Nánožník se prodává zvlášť.

koč5

KOLA

Strašně jsem si přála nafukovací kola u kočárku, protože na bývalém sporťáku se nám fakt osvědčila. Výborně fungoval v terénu. U tohoto kočárku jsou z měkčeného polyuretanu, který by měl zajistit pohodovou jízdu srovnatelnou s nafukovacími koly, ta k němu prostě nekoupíte. Než jsem Oyster koupila, dívala jsem se na internetu na recenze, jak moc kočár zvládne terén. Ne, že bych tedy plánovala nějakou túru, většinou jezdím jen u nás na vesnici, ale člověk nikdy neví a třeba na polňačku chodíme, takže jsem nechtěla z Mikuláška vytřást duši. Tak hlásím, že polňačka vyzkoušená, nic „brutálnějšího“ jsem zatím nezkoušela. Přední i zadní kola mají lehké odpružení, kola se dají zaaretovat a kočár rozhodně nedrncá jako nějaké golfky. Ptáte se, proč jsem tedy nevybrala jiný s nafukovacími koly? Klady Oysteru ty další kočárky prostě převážily. A prioritou pro mě bylo hlavně to skládání kočárku.

ÚLOŽNÝ PROSTOR

Úložný prostor je tak nějak klasika. Myslím, že se tam vejde vše, co se tam vejít má. Nic víc, nic míň.

Kočár se prodává asi v pěti různých barvách. Já se zamilovala do odstínu Olive Green, ale moc pěkný je i v modré „džínové“ barvě. Pokud byste náhodou kupovali přes internet, všude se kočárky pohybují cenově stejně. Jen na těchto stránkách detske-kocarky.cz jej mají o tisícovku levněji a tam jsem ho také koupila. Je tam i video, kde můžete omrknout, jak se skládá a jak se s ním manipuluje  ;-)

Spousta z vás mi psala, že se právě teď rozhodujete, jaký kočár koupit, tak držím pěsti a vyberte ten správný :good:

 

 

Informace o autorovi

Tereza
Tereza
Autor s 542 příspěvky
Více informací o Tereza

Snažím se v životě nemalovat si černé scénáře. Proto mám ráda citát A. Lincolna: „Většina lidí je tak šťastná, jak šťastná se rozhodla být.“

Další příspěvky

1 komentář

  • Proč upustit od trojkombinace – Matky v nesnázích
    15.4.2019 - 6:56

Zanechte komentář

:bye:  :good:  :negative:  :scratch:  :wacko:  :yahoo:  B-)  :heart:  :rose:  :-)  :whistle:  :yes:  :cry:  :mail:  :-(  :unsure:  ;-)