dort

Dokonalý tvarohový dort pro dietáře!

Když měl manžel narozky, byli jsme zrovna na dietě a tak nezbývalo než zapátrat a inspirovat se, co by šlo upéct, abychom naši MyKeto dietu neporušili.

CO BUDEME POTŘEBOVAT NA KORPUS:
1 hrnek kokosu
1 hrnek mandlové mouky
120 g másla
1/2 lžičky skořice
půl deci vlažné vody

CO BUDEME POTŘEBOVAT NA TVAROHOVOU ČÁST:
1 Lučinu
500 g tvarohu
500g zakysané smetany
5 žloutků
větší hrst malin
stévie na oslazení podle vaší chuti

JAK NA TO:

Do mísy nasypejte kokos, mandlovou mouku, skořici, změklé máslo, trochu vlažné vody a vše promíchejte. Pečící formu vymažte máslem a nejen spodní část, ale i strany vysypte mandlovou moukou. Těsto na korpus vmačkejte na dno a propíchejte ho vidličkou, aby se při pečení nenafouklo a pečte v troubě na 160 stupňů 10 – 15 minut.

Tvarohová vrstva – do velké mísy dáme Lučinu, 500 g tvarohu, 300 g zakysané smetany, žloutky, maliny a stévii. Všechno vyšlehejte. Konzistence by neměla být příliš tekutá. Krém nalijte do formy na upečený korpus a pečte na 180 cca 30 minut. Pokud se dort uprostřed po vyndání z trouby klepe, neznamená to, že není hotový. Je to tak normální. Teď už ho jen potřete kysanou smetanou a dejte to ještě na deset minut péct. Pak ho celý i s formou šoupněte do lednice minimálně na čtyři hodiny, aby ztuhnul.  ;-)

IMG_20190111_155904_resized_20190123_100839881

 

Informace o autorovi

Tereza
Tereza
Autor s 541 příspěvky
Více informací o Tereza

Snažím se v životě nemalovat si černé scénáře. Proto mám ráda citát A. Lincolna: „Většina lidí je tak šťastná, jak šťastná se rozhodla být.“

Další příspěvky

Zanechte komentář

:bye:  :good:  :negative:  :scratch:  :wacko:  :yahoo:  B-)  :heart:  :rose:  :-)  :whistle:  :yes:  :cry:  :mail:  :-(  :unsure:  ;-)