8A088477-75F2-4DFF-84E7-75DFAF9B5788

RECEPT: Kakaové bonbóny z ovesných vloček

Nedávno jsem dostala šílenou chuť na bonbóny, které dělávala moje babička. Jsou to vlastně kuličky, ale já, moje sestra a naše dvě sestřenky jsme jim říkaly prostě bonbóny.  ;-) Pamatuju si, jak jsme naši babi vždycky prosily, aby nám je zase udělala. A že jsme jich dokázaly sníst! :rose: Jenže, ony jsou tak strašně dobrý, že jsme si nemohly pomoci. :heart:

A před několika dny jsem si řekla, že je udělám. Těšila jsem se na ně jako tenkrát, když jsem byla ještě dítě /chtěla jsem napsat, jako před těmi x lety, ale…no, je to už hodně dávno! :wacko:   ;-) /. Měla jsem v plánu udělat tuhle dobrotu těm mým dvěma chlapům. :heart: Manžel mi to nejdřív rozmlouval, protože si myslel, že budu zase nocovat a něco péct, když jsem mu ale řekla, že jsou hotové během pěti minut, cestou z práce mi ještě koupil ovesné vločky, které doma došly a bez kterých by bonbóny nebyly ono.  ;-)

Takže, pokud hledáte nějaké tipy, jakými dobrotami rozmazlovat svoji rodinu, aniž byste nad jejich přípravami chtěli strávit víc než pět minut, zkuste bonbóny z ovesných vloček.  ;-)

Co budete potřebovat: 

2 hrsti ovesných vloček

1 lžíce kakaa

máslo

moučkový cukr

Jak bonbóny připravit:

Do misky nasypte nerozmixované ovesné vločky a kakao. Po malých částech přidávejte změklé máslo a cukr dle vaší chuti. Já, kvůli Olímu cukrem šetřila a manželovi to nevadilo. ;-) Pak už jen zpracujte do tuhé hmoty a vytvarujte kuličky. Na chvíli nechte ztuhnout v lednici a můžete mlsat. :heart:

Pokud čtete náš blog, tak asi víte, že jsem na bezlepkové dietě, tak já jsem na ovesné vločky už mohla zapomenout, ale pro sebe jsem je nahradila rýžovými a musím říct, že jsou taky výborný!  ;-)

 

Informace o autorovi

Mirka
Mirka
Autor s 402 příspěvky
Více informací o Mirka

John Lennon: "Láska je odpověď." Mirka: "A produktem lásky je nový život...se spoustou otázek."

Zanechte komentář

:bye:  :good:  :negative:  :scratch:  :wacko:  :yahoo:  B-)  :heart:  :rose:  :-)  :whistle:  :yes:  :cry:  :mail:  :-(  :unsure:  ;-)