IMG_20180827_002057_resized_20180827_122123192

Desatero mých tipů proti dětským prdíkům

Tak jo. Už je to tady zase. Málem bych zapomněla, jak prdíky potrápily naši Emi. Věřte mi, že teď si paměť osvěžuji dvojnásobně. Víte, jak se říká, že chlapečci na tom bývají ještě hůř? No tak to asi sedí. Malej se kroutí už od porodnice. Naštěstí se mi to podařilo docela usměrnit – i když – stejně máme někdy doma pěkně slzavé údolí. Pokud to máte podobně, možná vašim dětem něco z toho pomůže.

1.) Strava – samozřejmě se vyhýbám milionu věcí, které nadýmají. Teplé pečivo, teplá těsta, koláče, hroznové víno, cibule atd. (O tom, co jíst a nejíst, když kojíte, jsme už psaly v článku Co jíst a nejíst při kojení)

2.) Nahřívání bříška – pokaždé, když malého koupu, dávám mu na bříško teplou žíňku, kterou při koupeli několikrát namočím a opět přiložím.

3.) Polohování na bříško – polohování na bříško dělám nejen kvůli posílení zádíček, ale kvůli tomu, aby se Miky vyprděl

4.) Masáž bříška Pupíkem – mezi mými přípravky také nechybí krém Pupík – masáž bříška dělám po směru hodinových ručiček několikrát denně, když je malý v klidu a bříško je měkké

5.) Cvičení nožičkama – nožky mu krčím a kolínky tlačím na bříško

6.) Rektální trubička – u Emilky jsem ji nikdy neměla odvahu použít, ale nedávno měl Mikulášek bolení bříška fakt šílené. Kamarádka mi říkala, že rektální trubička byla jediná, která u její dcerky zabrala. Takže jsem ji koupila a většinou se Miky vyprdí teda královsky :D

7.) Homeopatika Colocynthis 9CH – do panákové skleničky s vodou dávám tři kuličky a pak po po jedné lžičce během dne podávám. Musím přiznat, že u Emilky to fungovalo na sto procent, u Mikyho to zas až takový velký efekt nemá.

8.) Poloha na tygříka – bříškem na ruce / Poloha na stojáka – hlavička u mě na hrudníku, nožičky pokrčené pod bříškem

9.) Granulový kojící čaj od Hippu

10) Espumisan – když homeopatika zabírala málo, zkusila jsem Espumisan – tři kapky před kojením. U Emilky tehdy nezabíral vůbec pokud si dobře vzpomínám. U Mikyho tam nějaký efekt, zdá se, je.

 

 

Informace o autorovi

Tereza
Tereza
Autor s 511 příspěvky
Více informací o Tereza

Snažím se v životě nemalovat si černé scénáře. Proto mám ráda citát A. Lincolna: „Většina lidí je tak šťastná, jak šťastná se rozhodla být.“

Zanechte komentář

:bye:  :good:  :negative:  :scratch:  :wacko:  :yahoo:  B-)  :heart:  :rose:  :-)  :whistle:  :yes:  :cry:  :mail:  :-(  :unsure:  ;-)