nahl

Letní tip: Kam s dětmi za zvířátky

Nevím, jak vaše děti, ale Emi miluje zvířata a jakoukoliv práci na zahradě. Všechno by krmila, kytky pozalívala a věřím, že kdyby došlo na práci s funkčním minibagrem pro děti, minimálně by nám vybagrovala jezírko, do kterého nahnala kachny z našeho jirenského rybníku. Pokud máte doma takového mini farmáře jako já, ale nechováte ovce, kozy, prasata a další užitková zvířata, možná bude můj tip právě pro vás!

Před pár dny jsme si psaly s jednou z mých moc dobrých kamarádek s tím, že nejsme vůbec schopné si domluvit, kdy se uvidíme. Má o rok starší dceru a režimy našich dětí se dost míjejí. Navíc k tomu obě do toho pracujeme, takže sejít se, je nadlidský výkon! Shodou okolností nám ale teď oběma vyšla volná neděle. Jenže kam vyrazit? Na žádné velké výlety se už teď, v devátém měsíci, nevydávám a tak jsem zapátrala na netu a zjistila jsem, že asi 15minut od nás je v Radonicích ZOOPARK, kde chovají různá hospodářská i divoce žijící zvířata střední Evropy. No..spíš ta hospodářská ale ;-)

Kromě toho, že jsem našla odkaz na jejich stránky, jsem si ale také všimla nějaké kritiky na toto místo. Například, že zvířata tam žijí ve špatných podmínkách. Už jsme byly s kamarádkou ale domluvené, tak jsem nechtěla měnit místo, takže jsem tam jela s Emilkou sice natěšená, že si to mezi zvířátky užije, ale na druhou stranu jsem nevěděla, co mám čekat.

Určitě nečekejte ZOO Praha ;-) Pokud ale máte babičku na vesnici, jako já, která chovala nebo chová nějaká zvířata, nic by vás rozhodně překvapit nemělo. Hned na začátku je stánek, kde koupíte vstupné. Za sebe, Emi a větší kyblík žrádla pro zvířátka (který ovšem kupovat nemusíte) jsem zaplatila 200 korun. To samé kamarádka. K tomu jsme dostaly mapku, která nás měla ZOOPARKEM provést. Musím říct, že to bylo moc fajn. Někdo si na internetu stěžoval, že to tam strašně smrdí. To mě tedy dost pobavilo! Už jste někdy někdo viděl, aby to v kotcích, kde se chovají kozy nebo v prasečáku vonělo? Já tedy ne..  :unsure:  Jde o úplně normální statek s více méně domácími zvířaty, která jsou natěšená až dostanou něco k snědku.

Na první „atrakci“ jsme se zdržely s holkama asi nejdéle. Naše dcerky s kyblíčky pobíhaly koridorem mezi kozami, housaty a králíky, jako pravé farmářky. Emilka tam byla tak šťastná, že propadala hysterickým záchvatům smíchu.

IMG_20180708_185544_122 kozy

kozy2

Pak jsou tam další zvířata jako ovce, lišky, různí ptáci od kachen po bažanty. No a pak si vaše děti všimnou plácku, kde je docela dost hraček. Novějších i starších. Jsou tam klouzačky, i trampolína ;-) A mají v tom jasno. Krmení bylo dost, po práci legraci! :yahoo:

emkolečko

Musím říct, že jsme si to s holkama užily. Ony se zabavily a my docela pokecaly, což určitě spousta z vás ví, že někdy, vyměnit si pár slov s kamarádkou v doprovodu dětí, je úkol přímo nadlidský. ;-)

PS: Občerstvení si vemte. Ve stánku se dá koupit jen pití a nebo zmrzlina  :bye:

PS2: Zvířata tam určitě nežijí ve špatných podmínkách. Jedině, že byste čekali, ze budou mít v kotcích koberce a televizi s HBO

;-) emagven

Informace o autorovi

Tereza
Tereza
Autor s 542 příspěvky
Více informací o Tereza

Snažím se v životě nemalovat si černé scénáře. Proto mám ráda citát A. Lincolna: „Většina lidí je tak šťastná, jak šťastná se rozhodla být.“

Další příspěvky

Zanechte komentář

:bye:  :good:  :negative:  :scratch:  :wacko:  :yahoo:  B-)  :heart:  :rose:  :-)  :whistle:  :yes:  :cry:  :mail:  :-(  :unsure:  ;-)