36446292_1096030280574427_3465423001619529728_n

Tip, jak vyléčit zánět středního ucha a bez píchání!

Na začátek jedna technická. Ty pantofle na náhledové fotce k článku tam musely být!!! Bez nich se prý nefotíme. :rose:

Když Olí v zimě marodil s virózou a vyklubal se z toho zánět středního ucha, kdy mu museli píchnout ucho, byla jsem z toho dost špatná. Zmínila jsem se o tom na blogu zde. Asi mě pochopí všechny maminky, které to se svým dítkem bohužel taky zažily. A tehdy jsem si říkala, že tohle už nesmí náš chlapeček nikdy zažít. Samozřejmě jsem nevěděla, co udělat, aby se to už nikdy nestalo, ale byla jsem zoufalá. Zvlášť, když se říká, že když píchnou uši dítěti poprvé, tak na to bude nejspíš trpět i v budoucnu. :unsure:

Pak mi ale zavolala moje sestřenka, moje SPÁSA!  :heart:   Poradila mi, že kdyby se to u Olího ještě někdy objevilo, ať zkusím netřesk skalní. Přiznám se, že jsem podle názvu hned nevěděla, jakou rostlinu si vybavit, ale když jsem si ji „vygůglila“, byla jsem „doma“.  „Tu znám!“  ;-) Říkala mi, že sama dostala na tuhle zázračnou léčivku tip a že ji použila vždycky, když si její dcerka začala sahat na uši a objevily se u ní příznaky. A nikdy jí uši nepíchali! A stejně to bylo i u jejích kamarádek, kterým to taky poradila. Jedná se o přírodní antibiotikum a jak jsem se pídila, je to hodně užitečná rostlinka.

A protože vím, že svým dvěma dcerkám by nikdy nedala nic špatného a nic by nic neriskovala, okamžitě jsem začala shánět netřesk, abych ho měla doma. Zpočátku jsem měla problém. I když je celkem běžně k dostání, když jsem ho potřebovala já, nebyl. Klasika. :wacko: Sehnala mi ho až mamka v jednom květinářství. A už jsem ho několikrát použila. Ale na ušním jsme od té doby nebyli. :heart: Nechtěla jsem o tom psát hned, když zabral napoprvé, kdyby to byla snad náhoda, ale když vyléčil Olímu uši i podruhé a potřetí, tak už musím, protože je to fakt zázrak!

Dnes už mám doma několikátý netřesk a mimochodem na balkóně nebo zahradě dělá i hodně parády. ;-)

36434287_1096025523908236_3430702614847684608_n

Jak se ale netřesk na zánět v uších používá:

Důležitá je čerstvá šťáva z listů. Tu vymačkáte buď pomocí dvou lžic nebo můžete listy rozdrtit v porcelánové misce. Anebo je dát do lisu na česnek. To u nás vymyslel manžel a musím říct, že je to hned.  ;-) Šťávu ještě přecedím přes kuchyňské sítko, protože tam občas zůstanou malinké kousíčky listů, tak abych se jich zbavila. A kapátkem z lékárny nakapu asi jednu až dvě kapky do každého ucha. Někde se doporučuje klidně až třikrát denně.

Já teď bez netřesku nevyjedu nikam. Vozím ho s sebou, i když jedeme někam jen na pár dní. Celý květináč ale samozřejmě ne.  :rose: Vždycky si odříznu pár listů a dám je do umělohmotné misky na namočenou vatu. Nevím, jestli je to ideální řešení, ale na lepší jsem zatím nepřišla. Jo a ten lis a sítko přibaluju automaticky taky. :rose: Jsem tak ale víc v klidu, že jsem připravena. :heart:

36439039_1096026340574821_3206229262973534208_n

 

 

 

 

Informace o autorovi

Mirka
Mirka
Autor s 402 příspěvky
Více informací o Mirka

John Lennon: "Láska je odpověď." Mirka: "A produktem lásky je nový život...se spoustou otázek."

Další příspěvky

Zanechte komentář

:bye:  :good:  :negative:  :scratch:  :wacko:  :yahoo:  B-)  :heart:  :rose:  :-)  :whistle:  :yes:  :cry:  :mail:  :-(  :unsure:  ;-)