1B00299C-217D-4971-B8EB-CD9184F1BA67

Co nepodcenit při koupi dětské autosedačky

Přišel čas, koupit Olímu novou autosedačku. Do teď jezdil ve vajíčku, neboť mu váhově pořád odpovídal. :rose: Tehdy jsme s manželem tipovali, že mu vydrží tak půl roku, možná o trochu déle, že v ní bude ale skoro do dvou let, to nás ani ve snu nenapadlo. :heart: Chtěli jsme ale, aby už měl větší pohodlí /bezpečnost je samozřejmostí/ a aby ta jízda byla pro něj taky zábavnější, což ve vajíčku přece jen moc není.

Začala jsem si zjišťovat informace o jednotlivých značkách a typech. Pak už mi to ale všechno dost splývalo. A taky, který výrobce vám napíše, že jejich výrobek může mít i své „ale“. Takže jsem si řekla, že chci mít čistou hlavu. A jediné, co jsem si s chutí znovu připomněla, byl Terky článek: Jak vybrat dítěti správnou autosedačku. Myslím, že tím jsem si udělala hezký přehled.

Za důležité taky považuju, si říct, co od sedačky očekáváme. To první je jasné, maximální bezpečnost pro dítě. To chceme všichni. Pak už ale každému vyhovuje něco jiného. My jsme věděli, že Olí nemůže mít sedačku s pultem, protože je na ní příliš drobný a malý. Chtěli jsme, aby se v autosedačce cítil dobře a byla mu pohodlná a aby byla zároveň na Isofix i na pásy. Tedy aby byla přenosná i do auta, kde Isofix není. Doporučili nám Römer Safefix plus TL, která je kombinovaná a pro syna z těch, co nabízeli, nejvhodnější.

32170111_1057796864397769_4347130257925472256_n

Mimochodem, je to ta stejná, co vybrala i Terka s manželem pro Emilku. ;-) Mrkněte: POZOR! Autosedačku nekupujte, pokud zjistíte, že….

To hlavní ale přišlo, když ji měl Olí vyzkoušet. Jak se mu v ní asi bude líbit. Ochotně se do ní nechal usadit i připásat, a to už bylo dobré znamení.  ;-) Na první dojem hodně dám. Ještě jsme ji ale pro jistotu vyzkoušeli i do auta, jestli tam bude pasovat a když nebyl problém, rovnou jsme si ji tam už nechali. :yes: Trochu jsem si oddychla, že nebudeme vybírat jinou, protože by nás vyšla podstatně dráž, neboť si náš milovník mašinek, aut, traktorů, jeřábů a bagrů vyhlédl v hračkářství, které bylo na druhé straně obchodu, asi deset hraček a hrozilo, že je budeme muset taky koupit. :scratch: Naštěstí jsme odjížděli kromě autosedačky jen s jednou tatrovkou, čtyřmi bábovkami, hráběmi a lopatou. Uf.  :heart:

Zpátky ale k autosedačkám. Nechci a ani nemůžu vám doporučovat nějaký konkrétní typ, neboť je důležité, aby si každý vybral tu svoji podle svých představ. Co ale můžu při koupi doporučit:

1/ Dejte si na její výběr dost času. Pokud si nejste jisti, raději si to nechte doma v klidu projít hlavou a teprve pak se rozhodněte.

2/ Pokud nemáte s autosedačkami zkušenosti, nevybírejte ji v obchodě sami, ale nechte si poradit od odborníka.

3/ Nekupujte ji na internetu, ale jen v kamenném obchodě, kde přesně víte, co kupujete a jestli je funkční. Byť to může být popsané „sebelíp“.

4/ Nekupujte ji, aniž by si ji vaše dítko vyzkoušelo, nejlépe přímo ve vašem autě. Já jsem nákup autosedačky plánovala i na čas, aby byl syn vyspalý a nebyl při výběru unavený.  ;-)

5/ Nevybírejte ji podle ceny. Nejdražší nezaručuje vždy nejlepší výběr, to víme, ale výrazně nízká částka oproti cenám jiných sedaček, by mě minimálně taky zarazila.

Tak dobrý výběr a dejte vědět, která sedačka vyhovuje vašim dětem!  :bye:  

9B79120F-31D0-4452-A940-251AA0691B36

 

 

 

Informace o autorovi

Mirka
Mirka
Autor s 402 příspěvky
Více informací o Mirka

John Lennon: "Láska je odpověď." Mirka: "A produktem lásky je nový život...se spoustou otázek."

Zanechte komentář

:bye:  :good:  :negative:  :scratch:  :wacko:  :yahoo:  B-)  :heart:  :rose:  :-)  :whistle:  :yes:  :cry:  :mail:  :-(  :unsure:  ;-)