31880250_1054323264745129_6612788298987339776_n

Recept: Tvarohové jahodové knedlíky

Zítra tu máme další svátek, tak by to chtělo něco dobrého na zub.  :heart: A protože jste si psaly o recept na tvarohové jahodové knedlíky, které jsem dělala minulý týden /fotku jsem dávala na Facebook i Instagram/, sepsala jsem vám ho. Pokud tedy ještě nevíte, co zítra vařit a rozhodnete se je zkusit, můžu vám slíbit, že budou vcukuletu, nestrávíte u plotny hodiny a užijete si tak s rodinou volný den. :heart: Není to sice úplně sváteční jídlo jaksepatří, ale jsou opravdu výborný!  :rose: Recept jsem si kdysi našla na internetu a teď už si ho tak nějak upravuju ke svému.  ;-)

CO BUDETE NA KNEDLÍKY POTŘEBOVAT:

1 měkký tvaroh 250g /ideálně polotučný/

1 hrnek polohrubé mouky /vzhledem k mojí bezlepkové dietě vařím knedlíky dvoje, pro sebe s bezlepkovou moukou, pro manžela a syna s normální ;-)/

2 žloutky

sůl

ČÍM KNEDLÍKY POLÉVAT A SYPAT:

1/ Můžete je polévat rozpuštěným máslem, posypat cukrem /já používám na posypání krystal, ne moučkový/ a navrch tvrdým tvarohem. Tak jsem je právě minulý týden dělala já.  ;-)

2/ Dobrý je i sladký tvaroh /umíchaný tvaroh s cukrem a trochou mléka/ a polévat opět rozpuštěným máslem.

3/ Když nemáte tvaroh navíc, klidně použijte vanilkový Pribináček.

4/ Zkoušela jsem i zakysanou smetanu a taky to není špatné.  ;-)

 

POSTUP:

V míse smíchejte tvaroh, mouku, dva žloutky a špetku soli. Z těsta si oddělte válečky, do kterých zapracujete jahody /do jednoho knedlíku dávám jednu jahodu, když jsou větší a musím říct, že z bezlepkové mouky jdou knedlíky zabalit mnohem snáz než z normální mouky  ;-) /. Poté je vařte ve vroucí osolené vodě zhruba 10 minut. Nezapomeňte je hned promíchat, aby ve vodě plavaly a nepřichytily se u dna. /Než je vyndám, rozkrojím jeden knedlík, jestli jsou opravdu vařené./ Pak už jen polejte a posypte dobrotami viz. výše a hotovo.

Tip: Jahody můžete vyměnit i za jiné ovoce, třeba švestky nebo meruňky, všechny jsou výborný.  ;-)

Dobrou chuť a dejte vědět, jak vám šmakovaly!  :heart:

 

 

Informace o autorovi

Mirka
Mirka
Autor s 402 příspěvky
Více informací o Mirka

John Lennon: "Láska je odpověď." Mirka: "A produktem lásky je nový život...se spoustou otázek."

Zanechte komentář

:bye:  :good:  :negative:  :scratch:  :wacko:  :yahoo:  B-)  :heart:  :rose:  :-)  :whistle:  :yes:  :cry:  :mail:  :-(  :unsure:  ;-)