30768025_1040650442779078_594567368_o

Tip na dětské opalovací krémy

Tak konečně! Slunce už mi během té zimy strašně chybělo, proto si teď s Olím užíváme každý den, kdy už zase pěkně hřeje.  :yahoo: To ale znamená, že jsem opět sáhla po opalováku, kterým syna namažu pokaždé, když jdeme ven. Sice to vypadá, že slunce ještě nemůže mít takovou sílu, ale když je člověk chvíli na slunci, zjistí, že už pálí jako čert a bez opalovacího krému to prostě nejde. I když ho zatím Olímu mažu jen na obličej a ruce, protože zbytek těla má pořád zakrytý oblečením. /Na kraťasy si přece jen ještě počkáme. ;-)/

Musím přiznat, že na opalovacích krémech nešetřím. Zvlášť teď, co máme malého. Nemyslím tím, že vždycky sáhnu automaticky po nejdražším, protože jak víme, to nemusí být vždy záruka nejlepšího výběru. Ale mám spíš na mysli, že ho pečlivě vybírám. Většinou v lékárně. Chci, aby ochrana, kterou slibuje, byla opravdu taková, chci znát složení a taky mě zajímá, jestli je voděodolný.

První opalovák, který se mi osvědčil, byla Bioderma ve spreji. Kupuju ji už od Olího narození, protože je vhodná i pro kojence a pro pokožku alergickou na slunce. Navíc je bez parabenů, parfemace a je voděodolná. A celkem se i rychle roztírá, což je pro nás ideální, protože udržet Olího chvíli na jednom místě a pokud možno ještě v klidu, abych ho mohla namazat, potřebuju nějakou rychlovku. :rose: Není teda nejlevnější. Stojí něco kolem pětistovky za 100 ml /už si nepamatuju přesně cenu, protože jsem ji kupovala začátkem letošního roku/, ale jsem s ní spokojená, takže těch peněz nelituju.

IMG_5451

A když jsem šla nedávno pro nový, protože jsem opalovák potřebovala pro syna s sebou na dovolenou, měli v lékárně akci na dětské mléko na opalování Eucerin. V balení byly dvě po 150 ml, tak jsem se chytla. :rose:   Stálo to taky něco kolem pětistovky, jestli si dobře vzpomínám. A světe, div se, momentálně ho mám nejradši. :rose: Když jsme se totiž vrátili z dovolené u moře, říkali mi známí: Olí ale vůbec není opálený.“ A to byla pro mě ta nejlepší zpráva, protože jsem věděla, že byl před sluncem dobře chráněný, takže jím syna mažu i teď na jaře, kdy už můžou být sluneční paprsky pěkně zrádné. Má taky faktor 50+  a můžou ho používat už miminka od tří měsíců.

IMG_5448

Věk je u výběru dětských opalováků důležitý. Pokud ho budete kupovat pro své ratolesti poprvé, dejte pozor, pro jak staré děti je vhodný. Můžou se totiž věkově lišit. Terka o tom píše v tomto článku: První dovolená: Jak jsme chránili dceru před sluníčkem./ Mrkněte, jakou zkušenost měla.

Jinak vám přeju krásné slunné dny!  :bye:  

 

 

 

Informace o autorovi

Mirka
Mirka
Autor s 403 příspěvky
Více informací o Mirka

John Lennon: "Láska je odpověď." Mirka: "A produktem lásky je nový život...se spoustou otázek."

Zanechte komentář

:bye:  :good:  :negative:  :scratch:  :wacko:  :yahoo:  B-)  :heart:  :rose:  :-)  :whistle:  :yes:  :cry:  :mail:  :-(  :unsure:  ;-)