žamp3

RECEPT: Pečené žampiony v marinádě

Taky vás vždycky tak lákají ty obrovské žampiony portobello v supermarketech? Vždycky mám chuť je koupit, ale pak si říkám: „Co s nimi?“ Osmažit je nebo je nakrájet do polévky, je taková klasika, ale přesně to můžete udělat s obyčejnými žampiony. Na to mi přišly tyhle velké škoda. Vypadaly ale tak krásně! Takže jsem je koupila aniž bych věděla, co s nimi.

No a před pár dny odjel muž do práce o něco dřív a tak jsem vzdala snahy o pečenou klobásu na pivu, kterou si žádal a řekla jsem si, že udělám k jídlu něco, co chci já. Na netu jsem zadala „portobello“, pročetla pár receptů a přiznám se, že víc mě jich nezaujalo než zaujalo. Nakonec mě zaujalo pár ingrediencí z některých marinád a dala jsem do kupy jednu, u které jsem si říkala, že by za to mohla stát.

NA 2 VELKÁ PORTOBELLA BUDETE POTŘEBOVAT:

olej

2 stroužky česneku (prolisovat)

půl citronu

paprika

sůl

pažitka

JAK NA TO:

Nejprve si nachystejte marinádu. Prolisujte česnek, zalijte ho olejem, přidejte větší špetku soli, vymačkejte půl citronu, přidejte dvě lžičky sladké papriky, nasekejte pažitku. Výsledek by měl vypadat nějak takhle jako na fotce (když nad tím zpětně přemýšlím, oleje bych dala o trochu víc, protože jsem musela dolévat, aby mi to vyšlo i na potření kloboučků z vnější strany)

marináda

Na pečící papír dejte oloupané žampiony, z vnějšku je potřete jen tou „tekutou částí“ marinády a ten zbytek s kousky česneku a pažitky dejte nahoru. Ještě trošku posolte. Takhle:

žamp1

Pečte 15 minut na 180, pak vytáhněte, nadrobte na to trošku sýra (já dala cheddar) a dejte to tam na dalších 5 minut. Pak vytáhněte z trouby a dobrou chuť!

žamp2

žamp3

Doufám, že vám to bude chutnat, protože mně to chutnalo moc!

Informace o autorovi

Tereza
Tereza
Autor s 490 příspěvky
Více informací o Tereza

Snažím se v životě nemalovat si černé scénáře. Proto mám ráda citát A. Lincolna: „Většina lidí je tak šťastná, jak šťastná se rozhodla být.“

Zanechte komentář

:bye:  :good:  :negative:  :scratch:  :wacko:  :yahoo:  B-)  :heart:  :rose:  :-)  :whistle:  :yes:  :cry:  :mail:  :-(  :unsure:  ;-)