MVN17-105

Výchova dětí: Zase ty chytré rady!

Kamarádka mi vyprávěla, jak ji pořád někdo radí, jak se má o své dítě starat, co by měla a co naopak neměla a hlavně, jak ho vychovávat. Bohužel většina těch lidí, byla z její širší rodiny, což je ta horší varianta, protože to může narušit vztahy v rodině. Byla z toho dost zoufalá, a když jsem ji tak poslouchala, ani se jí nedivím. Zase ty nechtěné rady!

Copak to nikdy nepřestane?! Měla jsem zato, že už je to tak profláklý, že se s tím budeme setkávat jen výjimečně, jenže tihle „mudrcové“ jsou pořád a všude. Nechápu, kde berou dojem, že oni jsou ti, co mají maminkám radit a jakým právem?! A to jsou někdy i lidé, kteří děti ani nemají, takže s nimi nemají žádnou zkušenost. To mi hlava už vůbec nebere.  :unsure:

Mně se dřív taky v mém okolí snažil někdo radit /aniž bych o to někoho žádala/, ale jsem typ, který si to nenechá, takže se v takovém případě umím ozvat.  :rose: Na druhou stranu, když potřebuju radu, ráda o ni požádám. Je to hlavně moje mamka a sestra, na koho se obracím, ale to je asi celkem přirozený.  :heart: I když se nakonec stejně rozhoduju, jestli to udělám podle nich nebo podle sebe. Od své maminky vím, že se taky nejraději spoléhala sama na sebe, když jsme byly se ségrou malé a myslím, že z nás rodiče vychovali slušné lidi.  :rose:

Proto mě ty nechtěné rady tak štvou. Zaprvé maminky jsou pak vystresované a mají z toho všeho v hlavě guláš a zadruhé, copak ti „radílkové“ mají patent, jak se starat a vychovávat děti?! Kde je psáno, že jejich rady jsou správné? Každá maminka ví sama nejlépe, co je pro její dítě nejlepší! A stará se a pečuje o něj s tím nejlepším vědomím a svědomím. Ona zná svoje dítě nejlépe! A všichni chceme z našich dětí vychovat slušné lidi a podle toho k tomu přistupujeme. ;-)

Takže milé maminky, nenechme, aby nám tyhle nechtěné rady narušovaly to nejkrásnější období – mateřství. Řiďme se jen samy sebou, svým vlastním instinktem a mateřským citem. Amen!  :heart:

Jen namátkou nechtěné rady:

Musíš hlavně kojit!

Měla bys dávat příkrmy!

Nemůžeš tak dlouho kojit!

Nebuď ho v noci na krmení!

Musíš ho budit v noci na krmení!

Měla by něco přibrat!

Na to, kolik jí je měsíců, váží teda dost!

Už by měla lézt, náš kluk už dávno v tomhle věku lezl!

Tyhle plíny nejsou dobrý, kup si radši tyhle…!

Tenhle krém mu na zadeček nedávej!

Už by měla umět víc slov!

Mimochodem, na podobné téma psala i Terka článek: Tyto věty rodičům neříkejte!!! /musíte si přečíst/;-)

 

 

 

 

Informace o autorovi

Mirka
Mirka
Autor s 402 příspěvky
Více informací o Mirka

John Lennon: "Láska je odpověď." Mirka: "A produktem lásky je nový život...se spoustou otázek."

Zanechte komentář

:bye:  :good:  :negative:  :scratch:  :wacko:  :yahoo:  B-)  :heart:  :rose:  :-)  :whistle:  :yes:  :cry:  :mail:  :-(  :unsure:  ;-)