26735166_984971398346983_426031129_o

Jak na záchod s kočárkem?

Za dobu, co jsem mámou, už jsem s Olím využila mnoho přebalovacích místností a jiných podobných koutků a musím říct, že jsem mile překvapena, jak je většina z nich udržována. Mezi ty top, které jsem zažila, jsou ty v obchoďácích. Jsou stále čisté, dostatečně vyhřáté a často i doplněné o ubrousky a nějakou tu dětskou kosmetiku, zkrátka, co se používá k přebalování. Má to jen jedinou vadu „na kráse“. Postrádám tam toalety pro maminky /aspoň jednu!/, kde by mohly mít u sebe své děti i kočárek a přitom mít soukromí.  :scratch:

Pro bezdětné blbost, ale pro mě jako mámu, která tam je sama se synem, strašně důležitá věc! Jak si mám dojít na záchod s dítětem v kočárku, pokud tedy nechci nechat kočár venku a trnout v kabince, jestli ho tam zase najdu? Nebo ještě hůř, pokud nechci nechat dítě nějaké cizí paní? Byť by mohla být  sebevíc sympatičtější, milejší a ochotnější. Nic proti takovým. Cizím lidem bych ale syna nikdy nesvěřila.

Mám pocit, že na tohle se nějak zapomnělo nebo nepomyslelo. Pokud už dítě chodí, tak je to určitě jednodušší. Maminka si ho může vzít s sebou do kabinky, ale Olí ještě nechodí, takže u nás tahle možnost zatím padá. Jestli máte někdo způsob, jak to řešit, řekněte. :rose: Já to zatím řeším tak, že jdu s kočárkem na toaletu pro vozíčkáře. Nejsem na sebe pyšná a netěší mě, že zabíráme místo, které pro nás není určené, ale jiný způsob jsem nevymyslela.  :unsure: Vlastně něco by tu ještě bylo. Doufat, že toaletu nebudu potřebovat a pro jistotu nepít žádnou vodu ani kafe. Anebo nikam s dítětem nechodit. Ale občas se nakoupit musí.  ;-)

A když už jsem se na začátku zmínila o přebalovacích místnostech v obchodních centrech, pro zajímavost uvedu pár tipů, které na mě udělaly dobrý/špatný dojem /teď se omlouvám všem mimopražským, ale zaměřím se na Prahu/:

Centrum Chodov – vejde se tam víc maminek, takže nemusíte čekat takovou frontu a pravda je, že tady toaleta u toho je, ale to soukromí stejně nemáte. Na přebalování ale bezvadné.  ;-)

Centrum Černý Most – čistá a vyhřátá místnost, navíc s ubrousky a kapesníčky a jako bonus i televize, kde běží pohádky. :heart:

Tesco Letňany – tady žádné toaletní potřeby nejsou, co si vybavuju, ale to mi vůbec nevadí, protože si vozím svoje, každopádně čisto a krásně teplo.  :rose:  

Harfa – osobní zkušenost nemám, ale znám to z vyprávění od Terky a moc si to chválila.  ;-)

Obchodní centrum Nový Smíchov – jednou mi tam paní, co vybírala peníze na toalety jasně řekla, že tam pro děti nic nemají /asi mají, ale já tam od té doby na záchodech nebyla/.

Každopádně speciální toalety pro maminky jsem nikde neobjevila. Možná ale někde existují. Ráda se budu plést a co víc – budu si přát, aby byly i všude jinde. :rose:

Informace o autorovi

Mirka
Mirka
Autor s 402 příspěvky
Více informací o Mirka

John Lennon: "Láska je odpověď." Mirka: "A produktem lásky je nový život...se spoustou otázek."

1 komentář

 • Aleksandra Vitmajerová 10. ledna 2018 14:48

  V tomto ohledu jsem si oblíbila Metropoli Zličín – mají tam 3 místnosti pro maminky a detmi a jedna, úplně vzadu u Alberta je dokonce se záchodem pro maminku, je to tam teplé a čisté (pouze mají tvrdé stoly na přbalování, proto je potřeba si vzít vlastní podložku a hygienu) I na ostatních toaletách jsou alespoň jedny dveře kam si maminka může vzít s sebou kočárek k sobě, když nutně potřebuje.

  Anděl – Nový smíchov, mají přbalovací místnost urostřed v 1 patře. Vejde se tam cca 3-4maminky a mají tam i záchod i měké podložky, i gauč. Jen to tam z toho počtu dětí většinou zapáchá, je tam celkem tlačenice.

  A Oc Šestka u Letiště – zatím nejmodernější místnost kde jsem byla a také se záchodem pro maminku.

  No máme to hold občas těžké, chodíme všude raději s tatínkem ;-)

  Snad jsem byla nápomocná, přeji hezký den ! :heart:

Zanechte komentář

:bye:  :good:  :negative:  :scratch:  :wacko:  :yahoo:  B-)  :heart:  :rose:  :-)  :whistle:  :yes:  :cry:  :mail:  :-(  :unsure:  ;-)