rod

Věty vašich rodičů: Opakujete je?

Taky se sem tam přistihnete, že začínáte přemýšlet podobně jako vaši rodiče? Já si pamatuju, jak mě štvalo, když mi máma pořád říkala ať si zastrčím triko, protože jednou, až budu starší, mě budou bolet záda. Teď první, co dělám, než jdu s Emi ven, kontroluju, jestli má zapnuté bodýčko nebo pořádně zakasané triko.

No a co se jídla týče, samozřejmě dbám na to, aby Emi jedla… Joooo, jak já si pamatuju, když já jsem (narozdíl od Emilky) jíst často nechtěla. Teta přemlouvala mamku ať mě šoupne na ozdravný pobyt, že jsem moc hubená. Přestože mi naši do krku jídlo necpali a nenutili mě nijak extrémně, abych jedla to, co mi nechutnalo (a bylo toho docela hodně), pamatuju, že jednou mě u oběda nechali sedět. A měla jsem být u stolu do té doby, dokud aspoň něco nesním. No jo. Jenže já jsem tvrdohlavá jako mezek. Myslím, že jsem tam vydržela sedět hodinu a jídla jsem se nedoktla. Pak to mamka vzdala. (kéž bych teď někdy vydržela nedotknout se jídla-ti co mě znají, ví…)

Zrovna včera, když jsem Emi chystala ven, vzpomněla jsem si na tu větu od maminky, že si mám zakasat triko. Musela jsem se usmát a říkala jsem si, že sepíšu věty, co jsou tak nějak klasické a známe je buď od našich rodičů nebo ze školy, školky nebo i jiných rodičů, které potkáváme v MHD nebo u lékaře.

1.) Zastrč si to triko, nastydnou ti záda! (většinou jsem odpovídala: „Ale prosim tě, mami“)

2.) Máš čas než napočítám do tří!

3.) Budeš tady sedět tak dlouho, dokud …. (myslím, že to na mě použili naši jen párkrát)

4.) Nebreč, nebo dostaneš na prdel, abys měl proč!

5.) Než se vdáš, tak se ti to zahojí (tohle je blbý, když máte těsně před svatbou)

6.) Nejdřív práce, potom zábava (vždycky jsem musela dělat úkoly a pak až mohla jít ven – i když to vůbec nedávalo smyl. Venku je přece hezky spíš po příchodu ze školy než později)

7.) A když skočí z okna ona, tak skočíš taky? (tak tohle jsem slýchávala taky)

8.) Sněz aspoň to maso! (tohle jsem slýchala pořád v jídelně ve školce i ve škole a tak jsem ho schovávala pod bramborovou kaši)

9.) Narovnej se, budeš křivá, jak paragraf (to jsem slýchala často a vím, že to budu říkat i Emilce. Fakt nevypadá hezky, když se někdo hrbí)

10.) Když se jí, tak se nemluví

11.) Proč? Proto! Protože jsem to řekl!

12.) Chováš se jak malá (ježiš, jak mě tohle vždycky naštvalo!)

13.) To mě nezajímá, že tam jdou všichni! (to slýchávala Miri :yahoo: )

 

Co utkvělo v paměti vám a co z toho už používáte?  ;-) Já tak nějak tuším, že budu asi používat 1,2,6,7,9 a 13   :wacko:

Informace o autorovi

Tereza
Tereza
Autor s 511 příspěvky
Více informací o Tereza

Snažím se v životě nemalovat si černé scénáře. Proto mám ráda citát A. Lincolna: „Většina lidí je tak šťastná, jak šťastná se rozhodla být.“

2 Komentáře

  • 15 vět dětí, které si rodiče vyslechnou – Matky v nesnázích
    5.11.2018 - 7:00

  • 15 vět dětí, které rodiče neminou – Matky v nesnázích
    5.11.2018 - 7:29

Zanechte komentář

:bye:  :good:  :negative:  :scratch:  :wacko:  :yahoo:  B-)  :heart:  :rose:  :-)  :whistle:  :yes:  :cry:  :mail:  :-(  :unsure:  ;-)