mirter

Silvestr pro rodiče

Tak jsme v tom! Teda v tom… myslím jako v roce 2018. Facebook plní duchaplné statusy o tom, co je v životě důležité (i když to každý z nás ví), někdo si tam vypisuje, co všechno za rok 2017 stihnul, někdo šel o level dál a plácá se po zádech za zásluhy, protože to pro něj nikdo jiný neudělal, jiný si vylévá zase srdce. Každý prostě vítá rok 2018 po svém. Myslím, že jste toho taky stihli přečíst už dost, že? ;-)

Co se ale odehrává těsně před Novým rokem a hlavně před samotným Silvestrem? Nejčastěji to bývá otázka: Co děláte na Silvestra?

Když jsem byla ještě bezdětná, sem tam jsme někam s mužem a našimi kamarády vyrazili, vzhledem ale k tomu, že s manželem na oslavy Silvestra moc nejsme, většinou to bývalo u někoho z kamarádů doma a Václavák, kde bouchá jedna petarda za druhou a každej druhej je na káry, jsme oželeli. Ale teď, co máme Emilku, mě otázka: „Co děláte na Silvestra“ docela baví. A možná už jsem i někde psala, že ji z 99% pokládají bezdětné páry. Možná patříte taky k nám – nudným rodičům, co s radostí udělají chlebíčky, jednohubky, nasypou chipsy a pustí si film. Prosím vás-tím myslím hezkej film-televarieté nebo silvestrovské speciály zatím nepraktikujeme. ;-)

Asi by se dalo třeba domluvit hlídání… Přiznám se ale, že představa, že bych někam šla slavit a popíjet, mi přijde vražedná ještě dřív než myšlenka na to, že bych se třeba i opila. A prvního? Prvního na Nový rok se suchem v puse a litry vody u postele na zahánění žízně, to už vůbec ne.. Víte totiž, co je mnohem horší než kocovina? Kocovina, když ji nemůžete vyležet a přes den musíte fungovat jako rodič. (A kdo z vás to vlastně nezná?) Za tu dobu, co máme Emilku, jsem to zažila jednou! Přestože mě nechal tehdy manžel vyspat asi do desíti, stejně jsem byla celý den nepoužitelná! Takže už od té doby moc nepiju…

No pojďme tedy už k tomu 1. lednu. Úplně s první myšlenkou jsem plánovala, že tento článek vyjde včera – hnedka prvního. Pak se mě ale Miri zeptala: Fakt to chceš dát prvního, když budou všichni vyřízení ze Silvestra? No, tak jsem to šoupla na 2. ledna – na dnešek. Ale stejně si myslím, že jste včera vyřízení nebyli. Tedy pokud patříte do kategorie „nudný rodič“ jako já. Nebo jste opak – „juchací rodič“? (pak vás strašně obdivuju)

Jak jste trávili Silvestra? My se s manželem obložili jídlem, poté, co se nám nepodařilo spustit film s Tomem Hanksem, musel trpět manžel u minisérie Big little lies (Sedmilhářky) a pak už měla přijít půlnoc. V tom se ozvala naše malá a on se nabídl, že k ní zaběhne.. Vzhledem k tomu, že ze spaní roztomile šeptala „táta, táta“ nechal se zřejmě unést (i když tvrdí, že ne) a vrátil se mi tři minuty po půlnoci. ;-) Tak jsme si ťukli, dorazili obložený talíř, jako správní burani utřeli mastnou pusu a šli spát. (no dobře – mastnou pusu jsme neměli)

A jak jste slavili vy?  ;-) Musím říct, že trávit Silvestra v županu, koukat na telku a přemýšlet, jestli mi nedojdou náhodou chipsy, je rozhodně lepší než čekat hodinu na taxíka po proflámované noci nebo se vracet za světla. ;-) Máte to stejně? Btw: Miri se taky cpala!

AŤ JE VÁŠ ROK 2018 PŘESNĚ PODLE VAŠICH PŘEDSTAV! Neztrácejte čas tím, co není důležité a s těmi, co si vás nezaslouží.  ;-)

MVN17-61

Informace o autorovi

Tereza
Tereza
Autor s 465 příspěvky
Více informací o Tereza

Snažím se v životě nemalovat si černé scénáře. Proto mám ráda citát A. Lincolna: „Většina lidí je tak šťastná, jak šťastná se rozhodla být.“

2 Komentáře

 • Lucie 3. ledna 2018 08:08

  My koukali na to televarieté ;-) Ale moc nás nebavilo, takže jsme šli v deset spát, aby nás v půlnoci vzbudily rachejtle (nesnáším je už kvůli psovi, který se hrozně bojí). A co bylo na stole? Voda a pomeranč, protože manžel hubne, tak aby se na ty chlebíčky nemusel smutně koukat ;-) Prcek to naštěstí všechno zaspal.
  A ráno jsme vyrazili na procházku.

  • Tereza
   Tereza 3. ledna 2018 23:35

   To jste měli krásný :)) Kdybychom nepustili ty Sedmilhářky, tak myslím, že bychom šli taky spát :yes: Nějakou záhadou jsem ale nebyla vyřízená jako vždycky a tak jsme šli až v jednu ;-) To jsem sama koukala, jak jsem vydržela :yahoo: haha

Zanechte komentář

:bye:  :good:  :negative:  :scratch:  :wacko:  :yahoo:  B-)  :heart:  :rose:  :-)  :whistle:  :yes:  :cry:  :mail:  :-(  :unsure:  ;-)