23770121_955630697947720_747468090_o

Tak prý je to holka…

Stalo se vám někdy, že jste nevěděli, jestli to roztomilé dítko, nad kterým se kocháte, je chlapec nebo holčička? Mně párkrát ano. Bylo to tedy v době, kdy jsem byla ještě bezdětná, což mě tedy neomlouvá, ale taky to neznamená, že by se mi to nemohlo stát i teď. /Všem se dopředu omlouvám pro případ, že by snad náhodou taková situace nastala./ :rose: Několikrát jsem zkrátka v minulosti zapochybovala, když jsem chtěla jeho rodičům, se kterými jsem se ale jinak vůbec neznala, vyjádřit, jak rozkošné dítko mají. A ty vteřiny, během kterých vám v hlavě létají myšlenky: „Tak dělej, to přece poznáš! Koukni se na oblečení, naušnice, něčeho se chyť, už je to blbý, čekají, co řekneš!“, máte pocit, že trvají rok. Ale já jsem se nechytla. /Jediné, co mi naskočilo, byla červená „pleťovka“, jak jsem se styděla./ Neměla jsem ani páru. Myslím, když bylo dítě oblečeno v neutrálních barvách a rysy v obličeji mi taky moc nenapověděly. Nechtěla jsem tipnout špatně, protože by to byl nejspíš trapas a taky jsem nevěděla, jak to maminka nebo tatínek přijmou, abych se jich nedotkla, kdybych se náhodou mýlila, proto jsem se vždycky raději rovnou zeptala. :rose: Naštěstí to pokaždé vzali s úsměvem a neběsnili, že nepoznám, že je to přece jasný kluk nebo jasná holka!
No, a teď střih. Jsem mámou malého chlapce a už se stalo, že jsem v parku, dětském koutku či restauraci slyšela toto:  „Jak jí říkáte?“ nebo „Máte moc roztomilou holčičku.“ anebo „Malá má oči po vás.“ Jindy zase mluvil tatínek na svého asi tříletého syna: „Počkej, Honzíku, nevidíš, že je teď na tom autíčku holčička“. Musím se přiznat, že poprvé mě to dost zaskočilo. Říkala jsem si: „To nevidí, že je to kluk!!! Jak přišli na holku??? Má přece modré klučičí oblečení, nemá naušnice, nenosí culíky! Prostě žádné holčičí indicie!“ :unsure: A pak jsem si vzpomněla na sebe a tak teď, když se nám to občas stane, že z Olího nechtěně udělají holku, se tomu s mužem zasmějeme. ;-) Je pravda, že Olí je na svůj věk drobnější, má jemnější rysy v obličeji a teď mu ještě dost narostly vlasy a zatím ho neplánujeme stříhat, tak to možná může někoho mást, ale kluk je to vážně jak „vyšitej!“ :heart:
Máte podobnou zkušenost s vašimi dětmi?  ;-)

Informace o autorovi

Mirka
Mirka
Autor s 402 příspěvky
Více informací o Mirka

John Lennon: "Láska je odpověď." Mirka: "A produktem lásky je nový život...se spoustou otázek."

Zanechte komentář

:bye:  :good:  :negative:  :scratch:  :wacko:  :yahoo:  B-)  :heart:  :rose:  :-)  :whistle:  :yes:  :cry:  :mail:  :-(  :unsure:  ;-)