20171026_110936

Tip: Ráj pro děti i rodiče

Jestli něco fakt nemám ráda, tak je to vysedávání po kavárnách a restauracích, když mám s sebou Emilku. To, že někde klábosím u kafe s kámoškou a moje dítě se během toho dožaduje mé pozornosti, protože se tam se mnou nudí, není to, o co bych stála. Když už „na věc“ tedy dojde, začaly jsme s kamarádkami vybírat podniky, kde jsou buď hezké dětské koutky pokud možno kousek od stolu a nebo si takovou návštěvu radši odpustím. Jenže – pokud do podniků s dětskými koutky chodíte, určitě víte, že ne vždy se to tam leskne čistotou. Jakooo nechodím tam s bílou rukavicí, abych jim tam testovala prach, ale u některých míst pro děti mám potřebu hlídat, jestli tam náhodou něco Emi neolizuje – a fakt nejsem úzkostlivá – vždyť máme doma proboha psa! Takže i když je u nás vyluxováno, stejně to nebude nikdy perfektní.

No a po takových podnicích na mě čekal minulý týden čirý šok – dětská hernička v restauraci Vapiano. Po dlouhé době jsem měla klid na pití, jídlo a dokonce i dezert! Začnu ale od začátku. Hned se přiznám, že budu Vapianu tak trošku oproti ostatním podnikům naddržovat, protože to je moje srdcovka už delší dobu. Sem tam jsem si do něj zašla ještě jako bezdětná na oběd v Drážďanech, když jsem zrovna nakupovala v Primarku. Ale teď?

Teď je v Praze! Na vícero místech. Já a Miri jsme prubly to v nákupním centru na Chodově. Ne, nepředstavujte si takovou tu narvanou část obchodního centra určenou pro fastfoody a kdo ví co ještě. Možná to někomu přijde divné, ale mě mile potěšilo, že je restaurace umístěna v jednom z pater mezi obchody. Stůl jsme si vybraly hned u dětské herničky. První půlhodinu si Emi užívala stoleček s legem (a zdemolovala jim tam všechna pracně postavená zvířátka) a po demolici šla skákat mezi polštáře nebo si hrát s počítadlem. Všechno čisté, měkké – takže když spadla, nekonal se žádný řev, ale spíš to vypadalo, jako by upadla na gauči. Kromě toho byly na stolech v restauraci pro děti i pastelky a omalovánky! :good:

20171026_110936

20171026_112515

Co se jídla týče..vždyť víte, že se pořád něčím cpu. A tady jsem váhala mezi čerstvými domácími těstovinami, salátem Reef ‚n beef a když jsem zjistila, že dělají i dětskou pizzu ve tvaru zvířátek, tak jsem dokonce přemýšlela i nad ní (nakonec jsem ji ale ze srandy přinesla domů manželovi-byla ve tvaru kapra! ;-) ). Pokud máte děti „nejedlíky“, přeci jen byste nad nimi mohli zvítězit. Kromě pizzy mají i těstoviny ve tvaru letadýlek a můžete je svým prckům objednat třeba pouze jen s máslem.

vapsal piz

A když dojde na starou známou klasiku, kdy dítě jídlo nesní, mají supr uzavíratelné nádobky. A teď nemyslím takové ty klasické, ze kterých všechno vyteče, pokud to nenesete dostatečně rovně. Jsou plastové s víčkem a můžete je pak s klidem používat i doma. ;-) Co se krabic na dětskou pizzu týče, tak jsou přímo ve velikosti dětské pizzy, takže krabici hodíte v pohodě pod kočár. ;-)

Už se těším na další návštěvu a budu klasicky za suchara, protože si tam zajdu na to stejné jídlo. Reef ‚n beef salát a pak panna cottu s jahodovým pyré. A pokud si teď říkáte, že držíte dietu, tak k tomu bych taky něco málo měla. Z dezertů, které tam jsou, si můžete vybrat i velikost! Takže se opravdu dá dodržet věta: „Dám si jen malou sladkou tečku.“ Mají je totiž v malých a větších skleničkách. Já jsem se udržela a řekla si o malou… Po ochutnání jsem však hořce litovala, že jsem si nevzala tu větší (idiot)  :wacko:  

pan1

 

 

Informace o autorovi

Tereza
Tereza
Autor s 465 příspěvky
Více informací o Tereza

Snažím se v životě nemalovat si černé scénáře. Proto mám ráda citát A. Lincolna: „Většina lidí je tak šťastná, jak šťastná se rozhodla být.“

4 Komentáře

  • Eva 1. listopadu 2017 08:42

    :heart: Ellinka je tam taky stastna, je to tam bozi!

  • Zábava pro děti a klid pro rodiče – Matky v nesnázích
    9.11.2017 - 7:01

  • Na co se s dětmi připravit v deštivých dnech – Matky v nesnázích
    14.11.2017 - 7:01

Zanechte komentář

:bye:  :good:  :negative:  :scratch:  :wacko:  :yahoo:  B-)  :heart:  :rose:  :-)  :whistle:  :yes:  :cry:  :mail:  :-(  :unsure:  ;-)