IMG_6704

Tleskání za odměnu i pro lepší náladu. Funguje to u vás?

Dnes pro vás, milí čtenáři, nemám žádnou radu, tip, vlastně ani zkušenost, která by vám pomohla vyřešit nebo aspoň ulehčit nějaký problém. Dnes bych se s vámi chtěla jen podělit o to, čím se momentálně u nás doma bavíme a budu doufat, že u vás to vypadá stejně nebo aspoň hodně podobně. ;-)

Dlouho se Olímu nechtělo dělat „paci-paci“. Dělal to nohama, to ano, ale spíš chtěl, abych dělala „paci-paci“ já. Vždycky mi chytil ruce a do rytmu říkanky „Paci, paci, pacičky, táta koupil botičky…atd. atd.“ /tu jsem pochopitelně odříkávala já ;-)/mi pohyboval rukama k sobě a od sebe. Takhle jsme to nějakou dobu praktikovali, až jednou nějak plynule přešel k „pacičkování“ sám. To byla doma velká sláva. Byli jsme z toho s mužem celí poprdění.  :heart:

No, a časem jsem toho tleskání malinko využili a tleskáme Olímu vždy, když se mu něco podaří nebo když některé věci uklidí /třeba, když dá zpátky do šuplíku misky a pokličky, to už zvládá, když se mu ovšem chce. ;-) / Myslím, že chválit děti je ale důležité už odmala.  :heart: Akorát Olí teď už nečeká na tleskání od nás rodičů, ale zatleská si klidně sám a jak jsme se přesvědčili, tleská už i úplně cizím lidem. ;-)

Třeba v letadle. Sedíme, Olí u mě na klíně a sledujeme letušku, jak před vzletem ukazuje cestujícím nasazování dýchací masky nebo plovací vesty v případě nutnosti či kde jsou nouzové východy. Olí byl z toho paf, hodně ho to zaujalo, i když nechápal, co ta paní dělá, ale evidentně se mu ta její gestikulace líbila. Když totiž skončila, zničehonic jí zatleskal. Musím říct, že už má dost síly na to, aby ho bylo slyšet. Letuška, která stála v uličce u našich sedadel, se rozesmála a začala tleskat na oplátku synovi. Potom, co se někteří cestující přidali, my s mužem zčervenali.  :rose: Kdyby nezačal mluvit kapitán, možná tam tleskáme doteď.

Tleskáme ale i na jiných místech. U bazénu na dovolené potleskem odměnil partu mladých fešáků, když chytali bronz a kochali se kolemjdoucími slečnami a v jednu chvíli si přiťukli pivem. To Olího nejspíš uchvátilo. Parta mladíků se zasmála a místo, aby si skočila do bazénu, přišla si přiťuknout i se synem a jeho lahvičkou kojenecké vody. Asi vám nemusím říkat, jak velkou radost měl. :heart: Musím na sebe prásknout, že mě tím kluci tak trochu dojali. :rose:

IMG_7347

Jindy zase Olí dolezl k arabské ženě, která se chystala jít do vody. Ta si ho dokonce natolik oblíbila, že se tleskáním zdravili už po zbytek dovolené, stejně jako několik párů, kteří Olího zdravili tleskáním při obědě i při večeři.

Na plavání, kam teď chodím se synem do pokračovaček, Olí zase zatleskal cizímu tatínkovi, který si v brouzdališti plácl do nohou, když tam hlídal svoji malou dcerku. /Ještě, že ho nešel plácat do nohou sám, protože to nevím, jak bych vysvětlila.  :rose: / Tatínek byl ale frajer, protože se synem v tleskání pokračoval a nakonec se k nim přidala i jeho rokapůlletá holčička. Jsem zvědavá, čím se ten náš malý roztleskávač bude bavit, až ho tohle omrzí.  :rose:

Čím se baví vaše dítko? Co si oblíbilo nejvíc?  ;-)

Informace o autorovi

Mirka
Mirka
Autor s 381 příspěvky
Více informací o Mirka

John Lennon: "Láska je odpověď." Mirka: "A produktem lásky je nový život...se spoustou otázek."

Zanechte komentář

:bye:  :good:  :negative:  :scratch:  :wacko:  :yahoo:  B-)  :heart:  :rose:  :-)  :whistle:  :yes:  :cry:  :mail:  :-(  :unsure:  ;-)