kab3

Kabelka: Černá díra jen u matek nebo i bezdětných?

„Ježiši ty tady máš fakt bordel! Ty tady nosíš snad úplně všechno! Rtěnka, druhá rtěnka, plína, pudr, třetí rtěnka??! tampony, pinzeta!! Ty tady máš i pinzetu???!! Další rtěnka! Je to normální?“ volal na mě muž, který mi prohrabával kabelku, protože hledal bůh ví co. Vlastně ani nevím, proč se mi tam přehraboval. Úplně jsem to vytěsnila, protože jsem se strašně zastyděla a okamžitě mu jí rvala z ruky. Asi si řeknete, že kvůli tomu nemusím psát článek o každém prdu, ale kabelka je pro ženu zásadní módní doplňek a ať už stojí pár stovek nebo desítky tisíc, její obsah může někdy dost překvapit. Vždycky jsem tam mívala hodně věcí, ale s mateřstvím se to ještě zhoršilo.

Nikdy jsem nebyla ten typ, co si dá do kabelky jen peněženku, rtěnku a pudr na přepudrování (ona mimochodem nějaká taková žena, která tam má tři věci, existuje?), ale od té doby, co máme Emilku, se můj chaos v tašce výrazně zvýšil!! Víte, jak se říká, že dámská kabelka je něco jako malá černá díra? V té mojí by se ale teď klidně uměl ztratit i středně velký slon.. nebo vlastně, když nad tím tak přemýšlím, tak i celé safari. A nemyslím si, že by měl chaos v kabelce co dělat s tím, že by byly ženy bordelářky. Jsme prostě jen ve střehu a musíme mít vše, protože CO KDYBY NĚCO?!

Naštěstí v tom nejsem sama. Oslovila jsem pár kamarádek (maminek i bezdětných) a samozřejmě, že poté, co mi pár věcí vyjmenovaly, většina jejich kabelek působila velmi organizovaně, takže musela u každé zaznít ještě jedna jednoduchá otázka, abychom si rozuměly se vším všudy : „MÁŠ TAM BORDEL?“ (a rozdíl mezi bezdětnými a maminkami tam tedy nějaký určitě je :scratch: )

Lucka – máma: Nooo,kdybys viděla pár mých kabelek,tak se zasměješ. Jsou tam rohlíky, kapsičky, sušenky, různé hračky, ale občas jsou ty rohlíky už dost starý a kapsičky sněděné… Takovej menší odpaďák spíš ;-)  Ale snažím se je pravidelně uklízet!!!! (hurá! Konečně je na tom někdo hůř než já!) Máš tam bordel (asi je ale zbytečné se ptát, co)?  Jo! Připadám si občas jako prase, ale opravdu se to snažím uklízet. Jen někdy tam najdu opravdové „poklady“ 😀

Bára – bezdětná: Nic neobvyklýho. Žádný kondomy ani čistý kalhotky jsem v kabelce nikdy netahala. Nenosím žádný jiný zbytečný věci, než jsou dva telefony, klíče, někdy tablet, peněženku, jelení lůj a kartu do práce a zelenou kartu od auta a sluchátka. Jinak nikdy nic. Máš tam bordel? (asi zbytečný dotaz, šprtko, co?  :wacko:Nemám, mám ji srovnanou a mám určený kapsy na určitý věci a nikdy ty věci nedávám do jiných kapes než jak to mám určený. Nevím, co ti mám dál říct, akorát že si vždycky kupuju zásadně kabelky s vnitřmíma kapsama, jinak bych nic nenašla. (podle mě není Bára ženská! V každým případě se stala mým vzorem a od teď si aspoň ty klíče budu dávat do té jedné jediné kapsičky, co v tašce mám!)

Káťa – máma: „Já tam mám vždycky asi 10 rtěnek protože sem úchyl a skoro nikdy nemám papírový kapesníčky páč jsem špatná matka :wacko:  Mám tam toho mraky, ale když jdu někam bez maličké, tak si vždycky užívám, že mám v kabelce jen těch deset rtěnek a peněženku.“ Máš tam bordel? Hele já ne :) Já jsem na tohle pes… Mám tam toho co nejmíň a bordel neee.

Gábi – bezdětná: „Mám tam celou tašku s líčením, nabíječku, kapesníčky (ty by se Kátě asi šikly), hřeben, parfém, dvě látkové tašky na nákup, brýle a peněženku.“ (jo, přesně takový stručný obsah kabelky bych chtěla taky mít) Máš tam bordel? Nemám! Zásadně nikde v ničem nemám bordel ;-)

Kristýna – máma: V obou mám sáčky… V klasické kabelce na ho*na (od psa, pozn.red. :yahoo: ), v dětské na plínky. Máš tam bordel? Jo!

Eva – máma: Poslední dobou tam nosím dost hraček. Miluje figurky Minnie, Peppu a Asterixe a Obelixe! Máš tam bordel? Jo! Sebevětší kabelka a nikdy nemůžu nic najít! Vždycky hledám klíče – klasika!

Leila – bezdětná: Kosmetickou taštičku, kartáček na zuby, elektronickou čtečku knih, proteinovou tyčinku. Máš tam bordel? Jako nemám, do té chvíle než po mně chceš něco najít..

Lenka – máma: Já od doby, co se narodila malá, nenosím kabelku …… Přebalovací tašku totiž kabelkou FAKT nazvat nemůžu… A kde je sakra ten smajlík co se střílí do hlavy?! (nedávno jsem jí ho posílala!! ..asi ho ztratila v té kabelce)

No a aby moje kamarádky nešly s kůží na trh samy, i já přidávám svůj obsah tašky. Co se kabelek týče, u mě se po dítěti změnila jedna zásadní věc. Často místo kabelky nosím menší baťůžek, abych měla volné ruce a kromě toho, že tam nosím make up, pudr, čtyři rtěnky červených odstínů (fakt jo a netuším, proč tam pořád jsou a navíc se obměňují-zdá se, že úplně samy), vysypané peníze bez peněženky, protože peněženka se mi tam za:

1.) Nevejde

2.) Emi mi ji vždy doma vyrabuje a tak pravidelně nemám stejně čím platit

dále tam nosím pro Emilku pití, plínu, sušenky, křupky, ubrousky, lak na nehty (jako bych snad měla čas během jakéhokoliv výjezdu z domu s dítětem si je nalakovat), své léky na případnou alergii, vápník kvůli alergii, sponky, gumičky, tampony (ale ty se tam povalují prostě jen proto, že se tam povalují-a jak jsem ráda, když je pak vítězně vytahuju, když zjistím, že jsem zapomněla koupit nové balení), diář, když je to nutné a když se mi tam náhodou vejde. No a co je nejhorší- nesnáším vyhazování papírků a žvýkaček na ulici a protože často není nikde koš, tak v batohu někdy zapomenu žvýkačku zabalenou v papíru a to bych si pak nejradši nafackovala.

„Zlato, prosím tě, co v tom nosíš? Ta kabelka má asi tak metrák!“ slýchávám od manžela. No, Miláčku, po přečtení tohoto článku už to budeš vědět!

MVN17-208

 

 

Informace o autorovi

Tereza
Tereza
Autor s 429 příspěvky
Více informací o Tereza

Snažím se v životě nemalovat si černé scénáře. Proto mám ráda citát A. Lincolna: „Většina lidí je tak šťastná, jak šťastná se rozhodla být.“

Zanechte komentář

:bye:  :good:  :negative:  :scratch:  :wacko:  :yahoo:  B-)  :heart:  :rose:  :-)  :whistle:  :yes:  :cry:  :mail:  :-(  :unsure:  ;-)