A205F6FD-67D8-49E1-AEF3-44DC7064F1EE

Dovolená bez a s ratolestí

Během naší nedávné dovolené jsme s manželem zavzpomínali na to, jak jsme trávili dovolenou v době, kdy jsme byli ještě bezdětní a jak ji trávíme teď, co máme syna. Dřív byly určitě o hodně aktivnější, ale dát si pohodičku, klídek a chodit se synem spát v osm devět večer a vstávat čerství jako rybičky, není vůbec špatné a neměnila bych. :heart:
Sepsala jsem několik postřehů, jak to u nás zhruba vypadalo dřív a teď.  ;-)
Balení na dovolenou: Zatímco dřív jsme měli s mužem každý svůj kufr, kam jsem si mohla dovolit přibalit i nějaké sexy šaty a lodičky, teď balím hlavně pleny, synovo oblečení, příkrmy, kaše, kojenecké vody, hračky, léky a vše, co je pro dítě potřeba.
Let: Létání miluju, takže dvanáctihodinový let nebyl žádný problém a v kteroukoli denní i noční dobu. Teď čím kratší, tím lepší, nejlépe s odletem v čase, kdy má Olí spát, aby se mu nenaboural režim.
Výběr hotelového pokoje: Pokoj s romantickým výhledem na moře byl kdysi naprostou jedničkou. Nyní vede tichý pokoj s oknem do zahrady, co nejdál od hotelového baru.
Po příjezdu na hotel: První, co jsem dřív hledala, byl bar s koktejly přímo v bazénu, teď hledám stín okolo bazénu, daleko od reproduktorů, lidí, sprch i popelníků.
Koupání: Nejsem moc otužilá, takže mi pokaždé dost dlouho trvalo, než jsem vlezla do vody. S otálením je ale konec. Syn mě rychle naučil, že nehodlá čekat na břehu, než se rozhoupu a smočím si aspoň kotníky. :rose:
8110F121-AE0E-4438-99B8-C7EEBA067330
Hotelová restaurace: Klimatizace poblíž stolu byla kdysi ve vedrech spásou, úžasný výhled na moře doladil romantickou atmosféru, teď se klimatizaci vyhýbáme jako čert kříži a usedáme ke stolu kdesi vzadu v koutě daleko od hlučné kuchyně, mimo dosah slunce a s dostatečným prostorem pro kočárek či jídelní židličku.
Denní program: Při aktivnějších dovolených jsme byli schopni vyrazit na výlet mimo hotel třeba i přes noc, případně si dali bazének a potkali se na dvou třech drinčících v bazénovém baru. Nyní po snídani najdeme stinný kout v dětském brouzdališti, kde přidržujeme malého, případně si házíme pantoflí, jak se synovi zrovna líbí. Následuje dopolední spánek, po obědě si jdeme do moře společně „loknout“ slané vody a pomalu se chystáme na odpoledního šlofíčka. Ještě stíháme menší procházku a hurá na večeři.
Noční život: Dřív jsme po večeři vyrazili do víru nejbližšího městečka, prošli jsme všechny obchody, koupili rodině a přátelům suvenýry, teď hrajeme s Olím hru na sundávání ponožek /on je sundává a vyhazuje z kočárku, my je sbíráme a snažíme se mu je znovu nasadit/, poté se kocháme blikajícími světly na mini-disku, animační program vynecháváme a jdeme rovnou na kutě.  ;-)
48DB96C3-1554-4DCD-BE9D-5B71880177CC

Informace o autorovi

Mirka
Mirka
Autor s 361 příspěvky
Více informací o Mirka

John Lennon: "Láska je odpověď." Mirka: "A produktem lásky je nový život...se spoustou otázek."

Zanechte komentář

:bye:  :good:  :negative:  :scratch:  :wacko:  :yahoo:  B-)  :heart:  :rose:  :-)  :whistle:  :yes:  :cry:  :mail:  :-(  :unsure:  ;-)