mmm

Teploměr pro děti: Tento nekupujte!!!

Asi se shodneme na tom, že žádný rodič není příliš klidný, když má jeho dítě horečku. Děláte vše pro to, abyste ji srazili. To, co ukáže teploměr, by měla být informace, o kterou se opřeme. Buď je to pro nás výstražné znamení, že bychom měli dát dítěti léky na snížení horečky nebo nás hodnota na teploměru naopak uklidní a můžeme si oddychnout, že se naše dítko začíná vracet zpátky do normálu.

Už je to nějaký čas, co Emilka začala odmítat měření teploměrem v zadečku. Vzhledem k tomu, že u toho dělá psí kusy, bála jsem se, abych jí nějak neublížila a tak jsme s manželem pořídili teploměr, který přiložíte na čelo a během tří vteřin znáte teplotu, a nebo odstraníte nástavec a můžete měřit v uchu. Všimla jsem si, že je lehce nepřesný, ale říkala jsem si, že nějaké dvě, tři desetiny nebudou hrát až tolik roli. Jenže.. Minulý týden jsem byla s Emi na přeočkování Hexy. Večer samozřejmě horečka a teploměr? Ten selhal na plné čáře!!! ..asi vám nemusím říkat, kolik nervů mě to stálo. Nepřála bych to nikomu z vás a tak jsem si říkala, že o tom napíšu.

teploměr

Tento teploměr (pokud se tomu tak dá vůbec říkat) se jmenuje Thermoval duo scan a nedoporučila bych ho ani tomu největšímu nepříteli! Dcera mi přišla hodně teploučká, ale pořád jsem byla ještě docela v klidu. Nejprve měla 37,5, takže jsem si šla dát na zahradu v klidu s manželem večeři. Za půl hodiny jsem ji šla zkontrolovat, kolik bude mít tentokrát. Na teploměru bylo 37,9 a říkala jsem si, že s čípkem ještě počkám. V tu chvíli mě ale napadlo dát teploměr pro jistotu do ucha místo na čelo a displej najednou ukazoval 39,4 ! Takže ať mi nikdo neříká, že tento teploměr je přesný a nejlepší. Teploměrem do zadečku se dcera změřit nenechala. Celou noc jsem tak teplotu jen odhadovala, protože to, co tento zázrak ukazoval, jsem nemohla brát vážně.

Vlastně mě zprvu o tom ani nenapadlo psát, ale ve chvíli, kdy jsem zahlédla na tento šmejd recenze, byla to poslední kapka. To jsem se fakt rozčílila! Na Heurece má 75% jakože je dobrej! Tohle snad ani nemůže být otázka názoru! Kolem mě jsou další tři lidi, co tvrdí, že to je peklo a nikdy by si jej už nekoupili a rozhodně by na něj nepsali kladné recenze. Takže: Kde se ty kladné recenze vzaly?! Máte tento teploměr? Jakou s ním máte zkušenost?

Za náhledové foto miminka děkujeme fotografce Radce Pipotové

Informace o autorovi

Tereza
Tereza
Autor s 349 příspěvky
Více informací o Tereza

Snažím se v životě nemalovat si černé scénáře. Proto mám ráda citát A. Lincolna: „Většina lidí je tak šťastná, jak šťastná se rozhodla být.“

8 Komentářů

 • Martina G. 28. srpna 2017 08:30

  Dobrý den,
  i mě tento teploměr zklamal :( Koupila jsem ho na základě kladných recenzích a když dcera dostala teplotu, nestačila jsem se divit. Nakonec mi pomohl náš klasický teploměr. Na základě této zkušenosti jsem si koupila dětský teploměr od Nuvity, s kterým jsem spokojena.

  • Tereza
   Tereza 28. srpna 2017 11:44

   Marti, ty kladné recenze mě na tom naštvaly nejvíc. Zvlášť, když na Facebooku nám teď spousta maminek píše, že mají úplně stejnou zkušenost ! :unsure: Jaký teploměr přesně máte?

   • Martina G. 28. srpna 2017 15:17

    Mám Thermoval duo scan

     
  • Tereza
   Tereza 28. srpna 2017 18:25

   Martina G. Já myslela ten novej, co měří dobře ;)

   • Martina G. 28. srpna 2017 22:33

    Aha :-D Tento typ teploměru jako je thermoval duo scan jsem si už nekoupila, už jim nedůvěřuji. Mám pro dceru klasický teploměr od Nuvity akorát je konec teploměru ohebný.

     
 • Pavla 28. srpna 2017 11:46

  Dobrý den, bohužel se přikláníme k výše napsanému. Taky jsme teploměr pořídili pro syna když byl ještě miminko. Pokaždé namerite jinou teplotu i když se sebevíc snažíte. Nakonec jsme sáhli po klasickém digitálním teplomeru.

 • verca 28. srpna 2017 17:56

  Teplomer mam a nikdy se nepletl. Mimochodem nase 22m dcera ma od narozeni v uchu o stupen a pul vyssi teplotu nez jinde. Takze ja merim jen na cele a vzdy stejne jako po odectu v zadecku. Ted ale uz clovek horecku pozna i bez nej.

 • Ivana Dvorska 30. srpna 2017 10:07

  Ano taky snim mam spatnou zkusenost za ty penize je to nekvalitni nespolehlivy. Nedoporucuji muzete tady napsat jaky jiny je vyhovujici presny krom tech do zadecku klasickych dekuji

Zanechte komentář

:bye:  :good:  :negative:  :scratch:  :wacko:  :yahoo:  B-)  :heart:  :rose:  :-)  :whistle:  :yes:  :cry:  :mail:  :-(  :unsure:  ;-)