IMG_20170703_181853_711

Tipy na výlety s dětmi po ČR

Tyhle prázdniny jsme si udělali s manželem a dcerou výlety na spoustu míst. Některé mi utkvěly v hlavě více, jiné méně. Vzhledem k tomu, že nám do toho Emilka zatím moc nemluví, jeli jsme tam, kam jsme si přáli my s mužem a doufali, že to bude hezký den pro nás, i pro ni. Prázdniny ještě nekončí a tak mě napadlo, že byste se mohli třeba inspirovat. No a abyste neříkali, že dáváme tipy jen Pražákům, výlety jsou všude jinde, jen ne v Praze. Promiňte Pražáci! :cry:

Stezka korunami stromů – OTEVŘENO: 364 dny v roce. Zavřeno je jen na Štědrý den

Pokud chcete do přírody, něco se o ní dozvědět a pokochat se nádherným výhledem, určitě je tenhle výlet to pravé. Stezku korunami stromů najdete na Lipně, nad Dolní Moravou a v Krkonoších. My byli na té krkonošské. Takže tady je info k ní:

 • tři informační zastávky, které vás poučí o místní zvířeně i květeně
 • podzemní jeskyně pod samotnou Stezkou, kde se dozvíte vše o životě pod povrchem
 • uprostřed vyhlídkové věže se vine více jak 50 metrů dlouhý suchý tobogán, kterým si můžete zkrátit cestu dolů
 • trasa má 1 511 metrů
 • dostanete se do výšky skoro 45metrů
 • v cíli je občerstvení (info pro nás žrouty)
 • pokud chcete průvodce, je k dispozici
 • stezka je bezbariérová a tedy vhodná pro rodiče, děti, miminka, seniory, vozíčkáře
 • byl tam Krakonoš!!!

20170702_124604

Květná zahrada Kroměříž – OTEVŘENO: Pondělí až neděle – časy záleží na ročním období

Sem mě vytáhli naši, když jsem byla u nich na Moravě. Kromě toho, že to je opravdu nádherné prostředí, které si můžete v klidu a pohodě projet s kočárkem, s průvodcem nebo bez průvodce, jsou tady moooc hodné pokladní! Pravděpodobně jsem vypadala jako svobodná studující matka: „Dcera asi ještě studuje, že?“ zeptala se paní mého táty. Ten popravdě odpověděl, že škoda, že ji neslyším, že by mi ten kompliment o mladistvém vzhledu udělal radost. Na to se paní usmála a se slovy: „Vypadá, že se do čtyřiadvaceti let vejde,“ mi tam vysekla jeden studentskej! :good: Tam jeďte fakt, když budete v depresi. Spraví vám to náladu  ;-) No a taky ty kytky pochopitelně!  :yahoo:

Ne, teď vážně – Květná zahrada patří v celosvětovém měřítku mezi nejvýznamnější zahradní díla a stojí ji za to vidět! Je nádherná a až budete mít prohlídku u konce, je tam možnost, si nějaké kytičky v květináči koupit (ještě, že tam se mnou nebyl manžel, protože má duši zahradníka a všechno by to nakoupil na zahradu!!!)

20170719_144230

ZOO Zlín – OTEVŘENO: Celoročně, ale hlídejte si hlavní (otevřen celoročně) a sezónní vstup (ten je otevřen jen od 1.4. do 31. 10.)

My jí vždy říkali ZOO Lešná, ale všimla jsem si, že na stránkách od názvu malinko upustili a je to zkrátka ZOO Zlín. Tady jsem byla opět s mými rodiči, ale i mužem a bráchou. Lešnou mám moc ráda už od dětství, takže jsem si to tady po letech moc užila. Dokonce ani nevadilo, že jsme přijeli skoro na poledne, protože jsou všude vzrostlé stromy, takže byla díky nim Emilka stále ve stínu. Zvířata vám vyjmenovávat nebudu, ale pokud už máte starší děti, které milují prolézačky, budou to tady milovat.

 • můžete si ji projít s průvodcem
 • poznat práci ošetřovatelů
 • na děti, co už vyžadují nějaké zpestření, čeká vláček, australský dětský koutek, kde můžou děti vyzkoušet třeba i rýžování zlata, lanový labyrint a vyhlídková věž
 • stojí za to, jít si pohladit rejnoky

Pokud si chcete dát něco k jídlu, dejte si to u těch prolézaček!!! Mají tam spoustu stánků a výběr ze všeho možného. Rozhodně nečekejte až se dostanete ke konci do „restaurace“ Tyrol. Je to spíš jídelna, výběr malý a jídlo nic moc. Tedy pokud si nelebedíte ve smažáku! Ten jsem si objednala já, protože na něm se nedá nic zkazit. ..ale strašně jsem litovala, že jsem si nedala něco u těch prolézaček. :wacko:

Emi se strejdou Jirkou

20170718_121029

ZOO Tábor – ZAVŘENO od listopadu do března

Sice není tak velká jako ta ve Zlíně, ale i tak se mi tady líbilo. ;-) Sem jsem jela s kamarádkou, když jsme s Emilkou trávily čas u ní na chatě. Pokud máte s dětmi cestu kolem, doporučovala bych se sem stavit až odpoledne, kdy sluníčko tolik nepálí, protože většina expozic ZOO je jako na Sahaře. Stromy skoro nikde, takže logicky stín nikde.

Naše holky nejvíc nadchli barevní papoušci a surikaty a za sebe musím říct, že jsem konečně poprvé viděla medvěda (toho hnědého) dost zblízka a nebyl někde schovaný v terénu za keřem, jako tomu bývá pokaždé, když jsem v ZOO.

Nevýhodou této zoo je, že naše kočárky bojovaly místy s terénem. Já to se sporťákem jakž takž projela, ale kamarádka s golfkami musela občas pořádně zabrat. Je tam dost nepříjemná část do kopce a musíte přes kořeny stromů a kamení.

No a to bych nebyla já, abych nenapsala něco pro žrouty: Uprostřed travnatého kopce je stánek s malým občerstvením. Dlouho jsem nejedla tak dobré párky v rohlíku (a nevtipkujte, ze kterého zvířete asi byly) a ohledně jídla budu ještě pokračovat!!! Vzhledem k tomu, že poslední třetinu cesty chtěla Emilka nést a odmítala být v kočárku, dost mi vyhládlo.. A tak jsem se odměnila!!! Mají tam v restauraci úžasné kynuté borůvkové knedlíky!!! Jsou tak obrovské, že jsme si daly tu porci s kámoškou napůl a byly nacpané. ;-) (Kvůli těm knedlíkům bych jela znovu! I když vlastně ne, protože teď nejím sladké! Ale možná bych to porušila. Asi určitě.. Ne asi, ale určitě! :scratch: )

Z rodinného alba kamarádky. Její dcerka se surikatou :)))

21014846_10213895930814607_150946084_o

Obří akvárium v Hradci Králové – OTEVŘENO úterý až neděle

Tohle bylo pro mě překvapení. Manžel ví, jak miluju podvodní svět a tak mě sem vzal. To jsme ovšem nevěděli, jak nadšená bude naše dcera. Ryby ji naprosto uchvátily. Obří akvárium je se svými 130 tisíci litry největším sladkovodním akváriem v České republice. Na začátku prohlídky mě moc nebavily kostry ryb, ale sledovat živý podmořský svět za sklem prostě miluju. ;-)

IMG_20170703_181853_711

20170808_233539

Informace o autorovi

Tereza
Tereza
Autor s 416 příspěvky
Více informací o Tereza

Snažím se v životě nemalovat si černé scénáře. Proto mám ráda citát A. Lincolna: „Většina lidí je tak šťastná, jak šťastná se rozhodla být.“

1 komentář

 • Tip, kam vyrazit s dětmi. A nebude vás to nic stát! – Matky v nesnázích
  5.9.2017 - 6:02

Zanechte komentář

:bye:  :good:  :negative:  :scratch:  :wacko:  :yahoo:  B-)  :heart:  :rose:  :-)  :whistle:  :yes:  :cry:  :mail:  :-(  :unsure:  ;-)