A81X4828

Happy birthday, Olivere Maxi!

Dnes je to přesně rok, co se Olí narodil a co jsme si s mužem zajistili doživotní vstup „na Matějskou“. Jsme štěstím bez sebe, lítáme nahoru, když se na nás dítě usměje, padáme dolů, když pláče a my nevíme proč a z kolotoče v podstatě neslezeme.  ;-)  Pro nás to byl určitě nejzásadnější rok ze všech zásadních. Dlouho předtím jsme ho chtěli zažít a dlouho předtím jsme o něm jenom snili. Před rokem jsme dostali šanci a prožili ho na plný pecky. Rozhodli jsme se ho proto s Oliverkem oslavit jaksepatří. :rose:

Uspořádali jsme mu hned dvě oslavy. Jednu s rodinou, druhou s přáteli. A naplánovali je na jeden víkend. „Ať to stojí za to!“ říkali jsme si. Nebudu zapírat, že to byla makačka. Já teda krom starání se o malého, pekla, balila dárky, chystala balónky a jiné narozeninové parády a dělala rodině tu estetickou stránku.  :rose: Ale manžel byl chudák úplně „odrovnanej“. Celý víkend vyzvedával dorty, gril, nákupy a snažil se všechno narvat do auta a ještě tam srovnat Olího v sedačce a mě (bez sedačky  ;-) ), neboť jedna party se konala u mých rodičů (tam Olího čekala nádherně vyzdobená pergola s balónky a girlandy  :rose: ) a druhá v Praze ve Stromovce. A povím vám, o adrenalin nouze nebyla. ;-)

Tak například:                                                 

1/ podcenili jsme ta šílená vedra, která o víkendu byla  – zatímco dort s Krtkem na rodinnou oslavu vydržel cestu autem bez úhony, dort s Mickeym (měli jsme objednané dva dorty) prodělal menší nehodu. Cestu od cukrářky domů nevydržely uši a každé z nich se rozpadlo na dvě půlky. Hmm, paráda. Co teď? Chytla mě menší hysterie, co s tím jako budu dělat?!  :scratch: Dle rad mamky a nakonec i autorky dortu, které mi po telefonu radily, čím a jak uši rychle opravím, se mi je jakž takž podařilo slepit do původního stavu. „Jsem docela šikovná, co?“, mrkala jsem na manžela. Trochu se u toho culil. Možná tušil, že ještě není vyhráno. Cestou do Stromovky se uši začaly postupně rozpadat podruhé a než jsme dorazili na místo, byly dole. Začala tedy „operace uší“ číslo dvě. Naštěstí na focení vydržely, i když čokoláda z nich už tekla proudem. :wacko:

2/ Nedostatek ledu – kvůli vedrům a šílenému dusnu byl o něj větší zájem než o párečky se zelím.  ;-) Vezli jsme ho asi pět pytlů a dalších pět přivezli naši kamarádi. Díky tomu nám ale vydrželo pití i maso na gril celé odpoledne. Ženy pily dobře chlazené víno, muži pivo a Olí si mohl pochutnávat na oblíbeném bílém jogurtu. :heart:

3/ Bouřky a černo! Místo oslavy bylo jasně dané. Park a grilovačka! Žádná mokrá varianta, takže schovat se před deštěm bylo téměř nemožné. Na to, jak se během chvíle zatáhlo a vypadalo to minimálně na krupobití, spadlo nakonec pár kapek, mraky se přehnaly a nebe se opět rozjasnilo, takže jsme mohli spokojeně slavit až do večera. ;-)

Všechno nejlepší, Oliverku! :heart:  

19989065_878183155692475_1349503403_n 20030973_878184239025700_1137633413_n A81X4955 19970556_878183792359078_1863728899_n

 

 

Informace o autorovi

Mirka
Mirka
Autor s 393 příspěvky
Více informací o Mirka

John Lennon: "Láska je odpověď." Mirka: "A produktem lásky je nový život...se spoustou otázek."

Zanechte komentář

:bye:  :good:  :negative:  :scratch:  :wacko:  :yahoo:  B-)  :heart:  :rose:  :-)  :whistle:  :yes:  :cry:  :mail:  :-(  :unsure:  ;-)