kiki

Moderátorka Kristina Kloubková: Krokodýlí slzy dcerky na mě nefungují

Pokud bych měla jmenovat člověka, který je pokaždé pozitivně naladěný, když se setkáme, je to právě moderátorka TV Nova Kristinka Kloubková. Moc mě proto potěšilo, že jsme si po dlouhé době domluvily kávu a udělala si čas na rozhovor pro Matky v nesnázích. Neviděly jsme se asi tak sto let a tak jsem měla chvíli pocit, že ona dělá rozhovor se mnou! Je ukecaná ještě víc než já, takže zastavit ji? Nesmysl! Stihnout si pokecat a navíc udělat rozhovor během hodiny byla docela výzva, ale máme ho!

Minulý rok u její dcery Jasmínky objevili lékaři mononukleózu. Stále se s ní léčí. Úplně na začátku ale musela začít s přísnou dietou. Když dojde na zdraví dítěte, uděláte asi všechno pro to, aby se co nejdříve zotavilo.. Nastolit ale nemastné, neslané jídlo a zakázat sladkosti před Vánoci – to je opravdu jen pro otrlé a před Kristinou smekám! Ona prostě zavelela a bylo!

Jsi přísná máma?

Myslím, že jsem důsledná. Máme doma řád. Přesně se jí, koupe, chodí spát. Funguje to. Já mám klid, Jasmína má klid. Není to tak, že by mi dítě v deset večer lítalo po bytě a řvalo. Na tohle jsem přísná. Když se něco ale děje, tak jí to vysvětluji a chci aby to pochopila.

Spousta rodičů to ale bere tak, že dítě by nemělo debatovat, ale poslouchat, co rodič zavelí.

Já si myslím, že děti jsou chytré. Jsou ale výjimky, co se týče určitých témat. Snažím se s ní mluvit na rovinu a když jsem jí vysvětlovala, že máme byt na hypotéku a že to je banky, tak ona se s hrůzostrašným pláčem začala ptát na to, jaké Blanky, že vždyť to je přece náš byt. Nemohla jsem jí vysvětlit, že jsme si půjčili peníze, že to je náš byt a že to splácíme.

Jak jsi to vyřešila?

Vzhledem k tomu, že plakala fakt hodně, řekla jsem jí, že ten byt je náš, ne Blanky a ona se mě zeptala: “Ty jsi lhala?” A já na to: “Nelhala.” “Takže to je Blanky!” a plakala znovu. Už vím, že nemám tyhle věci vysvětlovat, ale snažím se jí říkat pravdu ve všem.

Má nějakou zaručenou metodu, která tě umí obměkčit?

Má krokodýlí slzy ale ví, že to moc nefunguje. Když jsme šli od sebe s partnerem, tak tam byly velké vydírací záchvaty a to jsem se dostala do stádia, o kterém jsem slyšela od ostatních maminek.”Ty brečíš? Nemáš proč, tak ti dám na zadek, abys měla proč brečet!” Takže tohle jsem najednou aplikovala i já a dala jí na zadek. Měla jsem najednou dítě, které leží uprostřed obchodního centra a kope nožičkama.

Ale to je prý u každého dítěte.

U každého ne. A je strašně vidět, kdo to zažil a kdo ne. Když potkám maminku, která má dítě v záchvatu uprostřed obchodního centra, tak se na ní jen usměju, že jí držím palce, ale pak jsou ty rodiče, kteří chodí a jen na vás koukají stylem, že si neumím srovnat svoje dítě. V tu chvíli ale nic nejde! Já jsem zkoušela do studené vody i na zadek..

Do studené vody???

Dala jsem jí do vany a celou jsem ji polila studenou vodou. Zkoušela jsem fakt všechno a nepomohlo nic. Moje dítě se prostě musí uklidnit samo. Takže ji vždycky odnesu do pokoje ať se tam vykřičí a dělá, co chce a já jsem vedle.

Každý už tě zná především jako moderátorku zpravodajství, málokdo si už ale vzpomene, že tvoje původní profese je tanečnice. I teď si občas od zpráv odskočíš dělat choreografii pro nějaký projekt. Baví tě to?

Mě baví posouvat a učit mladé lidi, mám také na internetu pořad “Hravě zdravě” pro maminky s dětmi. Děláme tam různé kreativní věci jako jedlou modelínu a s Jasmínkou tam zažíváme velkou srandu. Jen teď má ale nějaké stydlivé období, tak se mnou netočí. Dost vtipné jsou situace, kdy se jí zeptám: “Jasmínko, líbí se ti to?” A ona na to: ”Ne.” Já to tam nechávám, nevystříháváme to. Je to pro děti přirozené a nechci, aby měla předepsané, co říkat. Jednou jsme pekly brownies, ona se na to dívala, teď to tam teklo a ona z ničeho nic řekla: “A to je jako hovno?” Takže tohle tam nechávám. Včetně toho, když se něco nepovede. Ať to ty mámy vidí. Je to takové lidské.

Informace o autorovi

Tereza
Tereza
Autor s 489 příspěvky
Více informací o Tereza

Snažím se v životě nemalovat si černé scénáře. Proto mám ráda citát A. Lincolna: „Většina lidí je tak šťastná, jak šťastná se rozhodla být.“

Zanechte komentář

:bye:  :good:  :negative:  :scratch:  :wacko:  :yahoo:  B-)  :heart:  :rose:  :-)  :whistle:  :yes:  :cry:  :mail:  :-(  :unsure:  ;-)