baby

Restaurace: Baby friendly není vždy baby friendly

Tak jsme včera s Miru vyrazily na akci S kočárkem Prahou.. Nikdy jsem na této akci nebyla. Vzhledem k tomu, že jsem před Emilkou nikdy neměla dítě, není to zas až tak překvapivá informace. „Kde si dáme sraz?“ ptala jsem se Miri. „No ve Žluťákách!“ odpověděla mi. Říkala jsem si, jestli bych tam spíš než autem neměla dojet „tou Prahou“ s kočárem. Třeba aspoň od Palačáku. Nakonec jsem opravdu sprostě dojela autem, dvacet minut hledala místo, kde se dá zaparkovat a další půlhodinu čekala na Miri.

Musím říct, že tolik kočárů pohromadě jsem v životě neviděla a být bezdětnou blondýnou špacícující si to kolem Žlutých lázní, bude na mě tohle místo působit jako obří antikoncepční pilulka! Ale! Já už dítě mám, takže už něco vydržím a navíc jsem měla pocit, že všechny ty děti byly tak nějak HODNÉ?!? (podle mé kamarádky to je znamení, že jsem připravená na druhé dítě!). Pomalu jsem si prošla spoustu stánků, ve kterých bylo snad úplně všechno!

Být dítětem, nechci jít domů.. Být rodičem, modlím se ať mám dostatek hotovosti na párek (pro sebe) a dalších milion věcí, na které ratolest ukáže. A naštěstí! Takhle daleko s Emilkou nejsme. A ani Miri s Oliverkem! Než dorazili, šla jsem omrknout restaurace, protože jsem si předsevzala, že si dám salát. I když jsem měla šílenou chuť na langoše a smažák v housce!!!! Mňam!! A záviděla jsem ho tam všem matkám, které se z vysoka na salát vykašlaly!

Včerejší akce měla jeden jediný háček! A za ten rozhodně nemohli organizátoři! Když jsem hledala místo, kam se s Miri usádlíme (chtěla taky salát – jenže narozdíl ode mě to dodržela!), našla jsem restauraci – pizzerku Giallo. Měli i dětský koutek, všude bylo plno maminek a já se chtěla zeptat, jestli mají i něco jiného než pizzu, protože nikde nic jiného napsaného nebylo. Odpověď: „Jen pizza. Normální jídlo si můžete vybrat nahoře v restauraci.“ (kam vedlo milion schodů a žádná cesta pro kočár) „A nemohla bych si vybrat tady a pak si pro to jen zajít nahoru?“ To jsem si připadala jako totální blbec, že bych si to ještě sama přinesla, ale nezdálo se, že by mi někdo vůbec chtěl přinést lístek, takže jsem jim chtěla dát šanci. „Objednat si musíte jít nahoru,“ odpověděla mi obsluha. „Takže si tady mám nechat dítě v kočárku, jít pryč na deset minut a doufat, že tady bude s vámi v pohodě, jo?“ zeptala jsem se a říkala si, že by se třeba mohli dovtípit nebo by mohla být nějaká snaha (pochopitelně z jejich strany-z mé už byla celou dobu!!) to vyřešit.

No…vůbec nepochopili, co jsem tím myslela. Odešla jsem a paradoxně!! Vedle v restauraci Bad Jeff’s Barbeque, která nevypadala, že by tam měly matky vstup vůbec povolen, se hned otevřely dveře, ve vteřině u mě stál mladej, hezkej kluk, jestli mi může pomoct s kočárkem do schodů a to samé u Miri. Za celou dobu jsem neměla pocit, že někoho obtěžujeme naší přítomností, v jídelním lístku byl pěkný výběr za normální ceny. Personál byl skvělý! Dokonce mě to menu tak zaujalo, že jsem se vykašlala na ten salát!! (já vím-moje vůle je úplně v pr….) A dala jsem si naprosto dokonalá BBQ žebra s hranolkami a BBQ omáčkou!

No a pak jsme to s pořádně nacpanými pupky zapíchly! ;-) A co vy, mámy a tátové? Byli jste ve Žlutých lázních? Jak se vám tam líbilo? ;-)

PS: Miru mi udělala skoro to samé, co se stalo jí!

„Jé, Emilka má už dole čtyři zoubky?“

Já:“Ne, jen dva. Nahoře má čtyři.“

Mi:“Nene, dole má čtyři..“ (v tu chvíli se zarazila)

Já:“Ježiši, ony jí vylezly další dva zuby!!“

FAKT DÍKY! :D Máš štěstí, že to nebyly první! (o prvním zoubku Oliverka psala Miru v Nespravedlnost, která se promíjí)

18620970_731855320330634_774566519318157350_o

18623231_731855390330627_4945070149326073840_o

IMG_20170524_233137_605

BBQ žebra z Bad Jeff’s Barbeque

Informace o autorovi

Tereza
Tereza
Autor s 438 příspěvky
Více informací o Tereza

Snažím se v životě nemalovat si černé scénáře. Proto mám ráda citát A. Lincolna: „Většina lidí je tak šťastná, jak šťastná se rozhodla být.“

Zanechte komentář

:bye:  :good:  :negative:  :scratch:  :wacko:  :yahoo:  B-)  :heart:  :rose:  :-)  :whistle:  :yes:  :cry:  :mail:  :-(  :unsure:  ;-)