IMG_1775

Kdy začít u dětí s čištěním zubů?

Když se Olímu prořezal první zub (trochu si s ním dával načas, poprvé se objevil přesně v den, kdy mu bylo osm měsíců, zmínila jsem se o tom tady: Nespravedlnost, která se promíjí!), zašla jsem omrknout nějaké dětské kartáčky. Asi si myslíte, že mi šiblo, že jo?  :wacko: Jenže jsem si přečetla, že s čištěním by se mělo u dětí začít už od prvního zubu. Ale přiznávám, že u nás čištění zatím nefrčí. I tak jsem chtěla jeden kartáček koupit, ale nemohla jsem se rozhodnout, který. Měli jich spoustu. Proto jsem dala na výběr Oliverkovi (stejně byl pro něj na hraní), aby to za mě rozseknul a na jeden ukázal. Ukázal ale na dva.  :unsure: A pak si vyberte.  ;-) Zřejmě v nich viděl další objekt na hraní. Nějaké čištění mu je samozřejmě fuk. :rose:

V deseti měsících se mu začal klubat druhý a zatím poslední zub. A stále ještě nečistíme. A taky jsem se na to ptala a není to prý v tomto věku ani nutné. Doporučili mi, ať počkám, až Oliverkovi bude rok a pak se s ním objednám ke své zubařce. Protože neexistuje žádný dětský zubař, obvykle se s dětmi chodí tam, kam chodí matka. Věděli jste to? Já ne.  :rose: Ale měnit to nebudu. U své zubařky jsem spokojená a konečně u ní nemám pocit, že ten člověk v bílém plášti bude mít lepší den, když mi nějaký ten zub vyrve. Doteď mi straší v hlavě, když jsem jako malá musela k zubaři, a když mi do obličeje rozsvítil to prudké světlo a já nervózně trhala složený kapesník (tak strašně jsem byla nervózní :wacko:   ) a čekala na svůj ortel, co mi v puse kde najde. :scratch:

Nechám tedy zubařku, ať sama rozhodne, odkdy mám u Olího s čištěním začít, jakým kartáčkem a jak se mu o zuby starat. Co ale Oliverka nechávám už teď, aby si kartáčky omakal. Hrozně rád si s nimi hraje a vydrží u toho klidně půl hodiny. Měkký kartáček mu zřejmě dělá dobře na dásně, proto ho cucá a převrací v puse z jedné strany na druhou. A já jen doufám, že stejně poctivý bude časem i s opravdovým čištěním. :heart:

Věděli jste například, že existují gumové kartáčky, které si rodiče navléknou na prst? Ten se používá u těch nejmenších dětí. Pokud dítěti už rostou stoličky nebo špičáky, měl by se používat klasický kartáček. Vybírat by se měl ale s malou hlavou, měkkými štětinami a širší rukojetí. To, aby se dětem dobře držel v ruce. A co se týká pasty, tak na tu do roka raději zapomeňte.

Ještě donedávna jsem o tomhle všem neměla ani páru, ale hodně mi pomohl „kamarád Google,“ tak třeba vám to minimálně ušetří trochu času. A když už jsme u těch zubů, tady je Terky článek, který by vám mohl pomoci, pokud vašemu miminku začínají zuby teprve růst: Rostou zuby: Tip, aby dásně nebolely .

Čistíte už dětem zuby a kdy jste s tím začali?  ;-)

 

 

Informace o autorovi

Mirka
Mirka
Autor s 403 příspěvky
Více informací o Mirka

John Lennon: "Láska je odpověď." Mirka: "A produktem lásky je nový život...se spoustou otázek."

Zanechte komentář

:bye:  :good:  :negative:  :scratch:  :wacko:  :yahoo:  B-)  :heart:  :rose:  :-)  :whistle:  :yes:  :cry:  :mail:  :-(  :unsure:  ;-)