IMG_7009

Potěšte svého muže. Zkuste šťavnaté kuřátko na pivu!

To jsme si s Terkou zase jednou psaly o takových těch holčičích věcech, při kterých si jedna druhé trochu postěžujeme, jak my jsme samozřejmě bez chyb a všechno děláme nejlépe a naši muži to sem tam vidí jinak. A píšu jí: „Právě dělám k večeři kuřecí maso a prý jsem ho zase přesušila. Přitom kdybys to maso viděla, je úplně normální.“ (Mimochodem to kuře bylo vyschlé jak Sahara). „To já miluju šťavnatý prsa. A když je dělám pro Vášu, suším je na pánvi půl hodiny, protože jinak mu přijdou nedodělaný,“ odpovídala mi Terka.

Vzhledem k tomu, že mám panickou hrůzu ze syrového, zvlášť kuřecího, masa, jsem tentokrát Vášu úplně chápala. Terka měla naopak pochopení pro mého muže, který si na ,sušinkách´rozhodně nepochutná. :wacko:

No a tak jsem začala pátrat po něčem, čím bych svému muži udělala radost a co by bylo přesně podle jeho představ, aby bylo masíčko křehoučké a šťavnaté. Náhodou jsem narazila na recept na Kuře na pivu. Znělo to hodně lákavě, tak jsem šla do toho. A protože se tak trochu bojím všudypřítomné ptačí chřipky, dojela jsem si do osvědčeného Pražského řeznictví pro čerstvoučké kuřátko (mám to sice trochu z ruky, ale co bych pro svého muže neudělala :heart: ).

A protože to byla velká bašta, řekla jsem si, že vás nemůžu o tento netradiční recept ochudit. Tady je:

CO BUDETE POTŘEBOVAT:

  • jedno celé kuře, když jste na jídlo dva, jako my dva s mužem (Olí si musí na takovou dobrotu  ještě počkat :rose: ), stačí menší
  • plechovku piva
  • máslo
  • sůl a chili koření

 

JAK NA TO:

Rozehřejte si troubu na zhruba 100 až 120 stupňů. Kuře očistěte a omyjte. Pivo z plechovky zatím přelijte do velké sklenice, plechovku omyjte a v horní půlce do ní nožem udělejte několik děr. Pivo přelijte zpátky (ale jen pod úroveň dírek, aby neteklo ven ;-) ). A teď. Takhle připravenou plechovku postavte na pekáček nebo plech a posaďte na ní osolené a chili kořením posypané kuře a přikryjte alobalem, aby ani kousek nekoukal. Takhle ho pečte v troubě asi půl hodiny, potom alobal sundejte a nechte kuře péct tři až čtyři hodiny. Kontrolujte jen kůžičku. Je to časově delší, ale jde o to, aby se kuře peklo pozvolna a přitom se vypařovalo pivo. Výsledek bude stát za to! :good:

Po zhruba čtyřech hodinách vyndáte z trouby šťavnaté kuřátko, které se vám bude rozpadat na jazyku. A zbylým pivem, které jste na začátku odlili, ho můžete spláchnout na dobré trávení. ;-)

Jako přílohu jsme měli pečené brambory. Jen jsem litovala, že jsem neměla rozmarýn, protože to by byly ještě lepší. Kuřetem ale partnera rozhodně nezklamete. Hrozí jen jediné, že ho bude chtít pětkrát týdně! :rose:

Tak dobrou chuť! A dejte vědět, jestli se do něj pustíte. :bye:

IMG_6924 IMG_6936 IMG_6946 IMG_6957 IMG_6965 IMG_6971 IMG_6975 IMG_7016

Informace o autorovi

Mirka
Mirka
Autor s 394 příspěvky
Více informací o Mirka

John Lennon: "Láska je odpověď." Mirka: "A produktem lásky je nový život...se spoustou otázek."

Zanechte komentář

:bye:  :good:  :negative:  :scratch:  :wacko:  :yahoo:  B-)  :heart:  :rose:  :-)  :whistle:  :yes:  :cry:  :mail:  :-(  :unsure:  ;-)