IMG_1901

Plavání s dětmi: Slaná nebo sladká voda?

Momentálně jsem ve fázi, kdy hledám místo, kam bych mohla se synem chodit na plavání. I když občas ještě zapochybuju, jestli opravdu chodit. Dodnes si vybavuju, jak jsme jako děti měly z bazénů bradavice a musely jsme na to šílené vypalování. Brrr, ještě teď mám z toho osypky, když si na to vzpomenu. :wacko:

Syn ale vodu miluje. I když nejdřív to vypadalo, že kamarádi nikdy nebudou. ;-)   Teď ale vidím, jak je ve vodě štastný.  :heart: Každý den vytírám vytopenou koupelnu, jak stříká kolem sebe a baví se tím. S mužem jsme vždycky durch od hlavy až k patě. S vaničkováním sice zkušenost nemáme (podrobně ho popisuje jedna naše čtenářka v tomto článku: Vaničkování, aneb co jsem se dozvěděla…), ale řekli jsme si, že plavání by se mu mohlo líbit.

Začala jsem usilovně pátrat po nějakém solidním studiu s těmi nejlepšími podmínkami. Nerada bych se dočkala toho, že syn chytí nějakou plíseň. Nejdřív jsem hledala na internetu, pak jsem ale začala na vytypovaná místa volat a ptát se. Ani teď ještě nemám definitivní jasno, které studio u nás vyhraje, ale zase nechci Olího vláčet někam přes půl Prahy, proto hledám blízko našeho bydliště.

Jedna z věcí, která mě, kromě hygieny, zajímala, jestli je lepší slaná nebo sladká voda. V tom byste mi možná mohli poradit, kdo už na plavání s miminkem chodí. Dost rodičů v mém okolí mi doporučovalo slanou, neboť má prý dobrý účinek na dýchací cesty dítěte a celkově mu prospívá. Jenže, jak jsem zjistila, není všechno jenom černé a bílé. Obecně, když jsem hledala informace na internetu nebo se bavila s lidmi, kteří plavání s dětmi provozují, shodují se na tom, že ani sladká ani slaná voda nejsou pro dítě úplně ideální. Snad jen, kdyby slaná voda byla opravdu ta mořská (tu jsem ale nikde nenašla :scratch: ). Slaná voda je většinou namíchaná uměle a musí se do ní stejně tak přidávat chemie jako do sladké. Všechna studia by ale měla splňovat přísné hygienické podmínky a procházet pravidelnou kontrolou měření a rozborem vody.

Sympatické je, že na plavání přispívá pojišťovna. Je to sice asi pětistovka, ale taky dobrá, ne?  :good: Mimochodem, o tom, na co všechno pojišťovna přispívá, jsem psala tady: Přilepšete si k mateřské, řekněte si o peníze… .

 A co vy, chodíte nebo plánujete plavání s dětmi? A která voda u vás vyhrává? ;-)

 

Informace o autorovi

Mirka
Mirka
Autor s 404 příspěvky
Více informací o Mirka

John Lennon: "Láska je odpověď." Mirka: "A produktem lásky je nový život...se spoustou otázek."

1 komentář

  • Otužování miminka: Jak na to! – Matky v nesnázích
    10.3.2017 - 9:01

Zanechte komentář

:bye:  :good:  :negative:  :scratch:  :wacko:  :yahoo:  B-)  :heart:  :rose:  :-)  :whistle:  :yes:  :cry:  :mail:  :-(  :unsure:  ;-)