image

Věci pro mimi, které jsou k něčemu a k ničemu

Synovi je půl roku (vím, to už jsem vám říkala  :rose: ), ale znovu to píšu proto, že jsem za tu dobu vyzkoušela spoustu věcí, které se týkají buď miminka, nebo jsou určené maminkám, tedy i mně.  ;-) Některé jsem měla nakoupené už k výbavě pro malého, některé jsem pořizovala průběžně po porodu. A protože s něčím jsem maximálně spokojená, jiné službu, kterou jsem čekala, neudělaly a některé bych s klidným svědomím vyhodila oknem, jelikož jsou na prd, tak jsem si řekla, že by bylo fajn, sepsat výběr toho nejlepšího a řekněme o něco horšího. Berte to ale tak, že vycházím jen a jen z osobní zkušenosti.  ;-) Tak tady to je:

Proutěný koš:

To je pro mě absolutně nejúžasnější věc, kterou pro Oliverka máme. Od začátku jsem věděla, že ho chci. Tady je důkaz: Kam uložit dítě ke spánku;-) Syn v něm doteď spí a myslím, že ještě nějakou dobu bude. Je totiž tak velký a prostorný, že v něm má pořád spoustu místa a navíc mi vyhovuje, že má velká kolečka a můžu s ním cestovat po celém bytě a mám tak Olího stále na očích.

4_image

Elektrická odsávačka:

Tady si troufám říct, že mi fakt pomohla, hlavně v začátku, s kojením. V porodnici jsme měli k dispozici ruční od Aventu, ale mně z ní odsát nic nešlo. Před odchodem z porodnice mi manžel z půjčovny přivezl elektrickou a byla jsem z ní nadšená. Fakt věřím, že mi kojení hodně rozjela. Doma jsem ji měla dobré čtyři měsíce a nelituju. Určitě se vyplatí si ji jen půjčit, protože je drahá.

image (1)

Homeopatika na podporu kojení:

Stejně jako elektrická odsávačka věřím i tomu, že homeopatika Ricinus Communis u mě kojení taky dost podpořila.

3_image

Rychlozavinovačka:

Skvělá věc. Potom, co nám rychlozavinovačku propůjčili v porodnici, věděla jsem, že ji nutně potřebuju i domů. Je šikovná, nemá žádné zbytečné šněrování. Olí v ní byl celý den a v noci v ní i spal. Dokud z ní nevyrostl.  :heart: Můžu doporučit. ;-)

8_image

Digitální váha:

Ještě, že jsme ji nekupovali, ale půjčili si ji, protože tahle investice by mě fakt štvala. Váhu jsme měli doma všeho všudy tři týdny a zeptejte se mě, kolikrát jsem tam malého zvážila? Nebylo na ni totiž žádné spolehnutí. Když jsem Olího na váhu položila třikrát po sobě, měla jsem tři odlišné výsledky. Prostě na prd. Byly chvíle, kdy bych ji nejradši vyhodila oknem. Tak jsme ji pak radši vrátili. Mimochodem už jste četli Terky článek: Vážit nebo nevážit?

image

Kelímky od Aventu:

Používám je moc ráda, ale jedno mi vadí. Musím si sakra dávat pozor na to, aby byly (pokaždé to dělám na několikrát) dobře zavřené. Už se mi mockrát stalo, že mi z nich namíchaný Nutrilon tekl, přestože byly dotažené.

2_image

Vyztužená zavinovačka:

Koupili jsme ji pro Oliverka s povlečením do postýlky. Všechno ostatní ze sady je bezvadné, ale zavinovačku jsem nepoužila ani jednou. Místo toho jsem si koupila rychlozavinovačku, o které se zmiňuju výše. Tahle mu totiž nikdy neseděla. Ze začátku by se do ní vešly tři děti najednou, aby trochu držela a vyztužení tam bylo nakonec spíš překážkou než užitkem. A i když jsem ho mohla vyndat, i tak neseděla. Nepomohla ani mašle na převázání.

12_image

Jaké věci nadchly nebo zklamaly vás? ;-)

Foto: osobní archiv a ilustrační foto

 

 

 

 

 

Informace o autorovi

Mirka
Mirka
Autor s 399 příspěvky
Více informací o Mirka

John Lennon: "Láska je odpověď." Mirka: "A produktem lásky je nový život...se spoustou otázek."

3 Komentáře

 • POKRAČOVÁNÍ: Věci pro mimi, které jsou k něčemu a k ničemu – Matky v nesnázích
  20.1.2017 - 18:23

 • Hanka Kleinerová 24. listopadu 2017 21:11

  Musim rict, ze sme dostali pro malocha vybracni lehatko a za me rozhodne super. Prenaselo se jak vajicko do auta a bylo naprosto lehounky, malej ho ma dodnes, ale uz jen na sezeni ale prvniho cca třičtvrtě roku sem se bez nej neobesla. Super vec.
  Jo a jeste ksiry na děti. Perdektni vec kdyz musite chodit kolem hlavni silnice a dite za hizdy vystupuhe z kocarku a za ruku proste nepude. Chapu ze je sice spousta odpurcu ale kdyz mate hyperaktivni dítě, tak tohle je vec k nezaplacení ;)

  • Mirka
   Mirka 25. listopadu 2017 00:34

   Hani, dekujeme za příspěvek, k vibračnímu lehatku se syn ted vratil a jak si ho uziva. :good: :bye:

Zanechte komentář

:bye:  :good:  :negative:  :scratch:  :wacko:  :yahoo:  B-)  :heart:  :rose:  :-)  :whistle:  :yes:  :cry:  :mail:  :-(  :unsure:  ;-)