20170118_085620

Luxusní steak: Omotejte si manžela kolem prstu!

Aby to nevypadalo, že myslíme jen na nás ženské, říkala jsem si, že by neškodilo udělat radost i vašim mužům. Zrovna nedávno jsem si říkala, že udělám manželovi radost a udělám mu steak. A protože o něm mluvil ještě několik dní poté, co jej snědl a vychvaloval mě kudy chodil, říkala jsem si, že prostě musíte takhle zabodovat u svých drahých poloviček i vy! Když dodržíte  pravidla, zvládnete to na jedničku!

CO BUDETE POTŘEBOVAT:

hovězí svíčkovou

pepř

sůl

rozmarýn

pancettu

olivový olej

JAK NA TO:

Steaky mám ráda vyšší a tak je krájím zhruba na výšku mých čtyř prstů, když je dám vedle sebe. Kápněte si olej na maso a hezky ho promasísujte. Pak každý kousek jakoby uplácejte k sobě, aby držel tvar a kolem dokola dejte plátek pancetty. Můžete omotat provázkem, ale to nedělám. Drží to i tak ;-) Osolte, opepřete, nakrájejte na to trošku rozmarýnu, pak na rozpálené pánvi na nejvyší stupeň osmahněte z každé strany minutu a půl. Pak to šoupněte do trouby rozehřáté na 170 na deset minut. Steaky jsou pak uvnitř krásně růžové.

Deset z deseti manželů doporučuje!!! ;-) Tedy ne, že bych měla doma pánský harém, ale muž mě už prosí, jestli bych ten steak mohla znovu udělat :)

IMG_20170117_223104_978

Informace o autorovi

Tereza
Tereza
Autor s 438 příspěvky
Více informací o Tereza

Snažím se v životě nemalovat si černé scénáře. Proto mám ráda citát A. Lincolna: „Většina lidí je tak šťastná, jak šťastná se rozhodla být.“

Zanechte komentář

:bye:  :good:  :negative:  :scratch:  :wacko:  :yahoo:  B-)  :heart:  :rose:  :-)  :whistle:  :yes:  :cry:  :mail:  :-(  :unsure:  ;-)