new

Tipy, po kterých dítě spí jak dudek

Denně se přesvědčuju o tom, jak je život s dítětem krásný a zábavný. Musím říct, že máme s mužem ohromné štěstí, protože Oliverek už po narození moc dobře spal. Na kojení jsem ho musela pokaždé budit, a když byl najedený, uložila jsem ho do proutěného koše a hned zase usnul. Ráno se pak budil až někdy kolem půl desáté, což je naprosto úžasný čas. :heart:

Teď je mu pět měsíců a v noci spí vlastně pořád dobře. Jen má pokaždé po kojení potřebu nám s mužem povyprávět všechno to, co zřejmě nestihl během dne. A aby se nestalo, že bychom ho snad náhodou přeslechli, přidá na hlasitosti. Manžel to vždycky řeší tak, že se otočí hlavou ke zdi, dá si přes ucho polštář, aby mohl spát a ráno vstát do práce. Jenže na to začne Oliver ještě hlasitěji, což nás vždycky pobaví a rozesměje. Teprve, až, když poví všechno, co měl na srdci, v klidu zase usne. Pamatujete, jak jsem psala o tom, co může pomoci dítě rozmluvit? Jestli ne, tak můžete mrknout tady: Poradíme trik, jak dítě rozmluvit!. :yes:

Olí se rozmluvil dostatečně. Překvapilo mě, jak ze dne na den začal používat různé zvuky, kterými vyjadřuje radost nebo nesouhlas. A vtipně u toho ještě střídavě zvyšuje a snižuje intenzitu hlasu. Jedno vím jistě, tiché dítě to nebude. Když si telefonuju s rodiči na Skypu a malý začne vyprávět, nezbývá mi, než odezírat, co asi říkají. Já se za nejtišší osobu ale taky nepovažuju, takže má být po kom.  :rose: A myslím, že už konečně věří i naše sousedka, že máme syna. Protože, když jsme ji nedávno s manželem potkali, říkala nám, že snad ani není možný, že nějaké miminko máme, že ho vůbec není slyšet. Teď už určitě ví. ;-)

Pokud se vám ale miminko v noci budí, zkuste tohle:

  • Před spaním by se děťátko nemělo rozptylovat. Snadno se potom rozdovádí a rázem je po spánku.
  • Na dobrý a klidný spánek hodně pomáhá pravidelný režim a hlavně rituál spojený s koupáním, krmením a něžnou péčí.
  • Na noc by se miminko nemělo moc oblékat, jestli je mu teplo nebo zima, zjistíte, když si sáhnete prstem na jeho týl. Měl by být příjemně teplý a suchý.
  • Nezoufejte, pokud se dítko během noci pořád budí. Časem se to určitě změní a vy s ním zatím dožeňte spánek během dne. Práce nám nikam neuteče.  ;-) Já chodím se synem taky občas spát a je to náhodou moc fajn. :rose:

 

 

Informace o autorovi

Mirka
Mirka
Autor s 402 příspěvky
Více informací o Mirka

John Lennon: "Láska je odpověď." Mirka: "A produktem lásky je nový život...se spoustou otázek."

1 komentář

  • Rituály: Zbytečnost nebo nezbytnost? – Matky v nesnázích
    30.1.2017 - 7:32

Zanechte komentář

:bye:  :good:  :negative:  :scratch:  :wacko:  :yahoo:  B-)  :heart:  :rose:  :-)  :whistle:  :yes:  :cry:  :mail:  :-(  :unsure:  ;-)