20161214_084707

Perníčky, které jsou ihned měkké

Jsem ráda, že jste se včera všichni pobavili na můj účet, ale představte si, že se našli i tací z vás, co mi napsali, aby se zeptali na recept. Perníčky, které jsem totiž pekla a na které jsem tolik nadávala, jsou okamžitě měkké a poživatelné. Takže nemusíte čekat měsíc, dva měsíce a nebo do příštích Vánoc, jestli změknou!! Tady je recept:

CO BUDETE POTŘEBOVAT:

500g polohrubé mouky

250g cukru krystal

1 lžičku perníhového koření

1 sáček prášku do perníku

3 vejce

3 lžíce medu

JAK NA TO:

Všechno prostě smíchejte dohromady. Já první dávám sypké věci a až je spolu promíchám, přidám ten zbytek. No a pak se obrňte a zpracujte těsto. Hodně se sype, příliš spolu nedrží, chcete si u toho asi tak desetkrát zabít, ale nakonec to nějak splácáte a dáte do lednice. Nechte to odpočinout aspoň pár hodin. Já nechávám přes noc. Pak vytáhněte tu hroudu, co připomíná kámen, nechte chvíli povolit a pak se obrňte druhou dávkou trpělivosti a rozválejte to. Až mě budete proklínat, vzpomeňte si – JÁ JSEM VÁM TO ŘÍKALA – že to jde těžce!!!

 

 

Informace o autorovi

Tereza
Tereza
Autor s 438 příspěvky
Více informací o Tereza

Snažím se v životě nemalovat si černé scénáře. Proto mám ráda citát A. Lincolna: „Většina lidí je tak šťastná, jak šťastná se rozhodla být.“

Zanechte komentář

:bye:  :good:  :negative:  :scratch:  :wacko:  :yahoo:  B-)  :heart:  :rose:  :-)  :whistle:  :yes:  :cry:  :mail:  :-(  :unsure:  ;-)