ttt

Jak nebýt matkou zlodějkou…

Určitě se vám už stalo, že vám po zaplacení nákupu z oblečení nesundali čip a při odchodu jste vypadali jako zloději, protože se rámy ve dveřích obchodu rozpípaly jako šílené. Tak přesně to se mi stalo včera. A nejen o tom je můj dnešní příspěvek! Zlodějů mám, zdá se, kolem sebe mraky!

Měla jsem důležitou schůzku, ale ta dáma měla lehké zpoždění a tak jsem šla do obchodu koupit nějaké dárky. Pak najednou pípla sms: „Jsem tady!“ Odepsala jsem: „Hned platím a jdu!“ Trošku jsem si oddychla, protože kavárna, ve které jsme se měly sejít, byla hned naproti obchodu. Mělo jít o první setkání, takže prostě musíte udělat dojem. Zaplatila jsem a přidala do kroku. Z obchodu jsem už skoro vybíhala. No a v té vteřině, kdy jsem udělala první krok ven z obchodu, přesně v tu chvíli začalo všechno pípat. Lidi sedící před obchodem zpozorněli a první, co mi problesklo hlavou, bylo to, jestli se „moje rande“ dívá z kavárny na mě – na zlodějku, co vyběhla z obchodu s oblečením za zvuků alarmu! Stejně rychle jako jsem vyběhla, jsem se vrátila. „Jéé, já si tady nevšimla toho čipu,“ usmála se prodavačka. „A já jsem si zase oddychla, že po mně neskočila ochranka!“ odpověděla jsem. „Nebojte! Oni chodí až později!“ „Díky za tip, budu chodit krást tedy v ranních hodinách!“ rozloučila jsem se pobaveně. Ale pozor! Nejsem v tom sama. Mojí kamarádce se stalo něco mnohem, mnohem horšího!

 „Tak jsem právě natankovala na benzince a zjistila jsem, že nemám žádný prachy a ani kartu!!! To byla vždycky moje noční můra!“ pípla mi sms. A já kamarádku nelitovala! Strašně mě to pobavilo. Zmohla jsem se na rozesmátého smajlíka a ona zjevně také neztrácela humor. „Jako chápeš to?!? Tohle zboží prostě nevrátíš!!!“

Pak už jsem přišla trochu k sobě a povídám: „No a co budeš dělat??“

„Už sem jede manžel,“ odpověděla. „Díky bohu, že mohl. Sedím v autě a čekám na něj! Jinak bych tu musela nechat telefon i papíry od auta a jet domů pro kartu. To máš tak, když platíš online vánoční dárky a necháš ležet kartu na stolku.“ Člověk by řekl, že v dnešní době prostě nemáte jen jednu jedinou kartu! Přece je spousta lidí, co má SPOUSTU dalších karet!!

Když nemáte kartu na místě jako je benzinka a už jste dávno natankovali, jste zpocení až na prdeli! Já jsem z toho ve stresu i když hledám jen obyčejnou členskou kartu!!! Rozhlížím se, kolem, pokaždé si říkám, že už si ten nepořádek v peněžensce konečně uklidím, abych karty nehledala mezi účtenkami a omlouvám se prodavačkám! To naštěstí není případ kamarádky! Ta je totiž mnoooheeem víc ztracený případ!

Představte si, že k jejímu štěstí měla další karty a neměla jich málo. V uklizené peněžence (mrcha! Jak se tam asi ten pořádek udržuje?) vítězoslavně hrábla po jedné, druhé, třetí a čtvrté kartě.. Narozdíl ode mne, je našla bez problémů. ALE!

„A teď když jsem vytáhla jiný karty, tak jsem zjistila, že jsou všechny prošlý!“ napsala a já citila lehké zoufalsví v hlase. Ale nebojte, tohle není o mlíku na mozku! Za prvé kámoška už nekojí a za druhé! Nevyhýbá se to ani mužům!

Můj manžel byl nějak přetažený. Najednou telefon: „Zlato představ si. Neuhodneš, co se mi stalo! Přijel jsem k benzince, tankuju, tankuju a …“ „Natankoval jsi místo benzinu naftu???“ tipovala jsem. „Ne, něco horšího!“ Do té doby jsem si myslela, že kdyby se tohle stalo mně, manžel by mě zabil. TAKŽE CO MOHLO BÝT JEŠTĚ HORŠÍHO?!! Přstože se to stalo loni, mám to stále v živé paměti. „A představ si. Odjížděl jsem už z benzinky a najednou za mnou vybíhá paní a strašně mává!! Vypadala tak nějak rozrušeně..“ „No? Zastavils?“ říkám znepokojeně. „První jsem si říkal, co chce. Chtěl jsem být už doma. Jsem úplně mrtvej. Nechtělo se mi, ale zastavil jsem teda. Díky bohu!!! Já blbec ujel bez placení!!!!“

..a tak ujížděli od benzinek šťastně až do smrti..

PS: Kamarádka se má ještě co učit ;-) Ale nezapomeň, Kotě! Tréning dělá mistra!

Informace o autorovi

Tereza
Tereza
Autor s 465 příspěvky
Více informací o Tereza

Snažím se v životě nemalovat si černé scénáře. Proto mám ráda citát A. Lincolna: „Většina lidí je tak šťastná, jak šťastná se rozhodla být.“

Zanechte komentář

:bye:  :good:  :negative:  :scratch:  :wacko:  :yahoo:  B-)  :heart:  :rose:  :-)  :whistle:  :yes:  :cry:  :mail:  :-(  :unsure:  ;-)