zub

Abyste po porodu u zubaře neumíraly!

Pondělí nikdo nemá rád a taky nikdo nemá rád zubaře a protože se zdá, že to jde hezky pěkně ruku v ruce, rozhodla jsem se, že tyhle dvě brutality spojím. Možná ale přeci jen budete mít nakonec hezkej den :yahoo:

Přestože mám úžasnou zubařku, která mě odnaučila bát se chodit k zubaři (i když lehká nervozita stále ještě přetrvává), když jsem postupně u různých doktorů zjišťovala, jak těhotenství dalo mému tělu zabrat a mám: málo železa, vychýlenou pánev, lehce spadlou klendbu, bolesti zad a padají mi vlasy, říkala jsem si: Proboha, co mě bude asi tak čekat u zubaře?!? To nemůžu přežít.

Mám totiž ještě v živé paměti řeči mých kamarádek, že po porodu je to se zubama brutál, znám přesné počty vrtaných zubů, kazů a veškeré detaily! Takže po tomhle mi musíte dát za pravdu, že je logické, že jsem šla v pátek do ordinace se srdcem v kalhotách! A nebyla jsem sama  ;-)

Objednali jsme se s manželem spolu. Ne ale proto, abychom se drželi v bílém křesle za ruce, ale kvůli tomu, abychom se vystřídali v hlídání Emilky, kterou jsme vzali s sebou. Nejprve jsem šla do ordinace já. To abych to měla co nejrychleji z krku! Moje paní zubařka rodila asi tři měsíce přede mnou, takže mezitím, co se mnou křeslo vyjíždělo nahoru a ona si připravovala nástroje, stihly jsme okrajově pokecat o dětech a pak to přišlo. Už dlouho jsem se nemodlila!!! Zvláštní, že to vždycky přichází v těchto situacích..

A evidentně to zabralo! Kazy – nula! A dokonce i po rentgenu! Tak to mě fakt dostalo. Odstranila mi jen trochu zubního kamene a konec! Nevěřila jsem vlastním uším a proto jsem si říkala, že vám musím tedy napsat, co to pravděpodobně ovlivnilo.

Možná jsem prostě měla jenom štěstí, ale možná taky ne. Možná jsem to v těhotenství prostě jen nepodcenila. Neříkám, že to zabere vám, ale tohle zdá se zabralo mně.

Celé těhotenství jsem jedla a dodržovala toto:

  • Těhotenské vitamíny Femibion (o vitamínech pro těhotné jsem psala v článku Bacha na těhotenské vitamíny a Seznam věcí, co mi ulehčily těhotenství)
  • Vápník pro těhotné Calcii Carbonici (ten jsem začala k tomu brát, protože mě v těhotenství trochu bolely zuby a byly i citlivější) (psala jsem o něm dříve tady)
  • Dostatek mléčných výrobků
  • Pochopitelně jsem si ráno a večer čistila zuby normálním a mezizubním kartáčkem
  • Moje oblíbená pasta je Opalescence. Je to bělící pasta a používám jí od té doby, co jsem si před dvěma lety nechala vybělit zuby. Udržuje mi je bílé i po dvou letech.  ;-) (a není to žádná (s prominutím) s*ačka, co ničí zuby. Mám ji na doporučení od zubaře ;-) )

 

 

 

Informace o autorovi

Tereza
Tereza
Autor s 454 příspěvky
Více informací o Tereza

Snažím se v životě nemalovat si černé scénáře. Proto mám ráda citát A. Lincolna: „Většina lidí je tak šťastná, jak šťastná se rozhodla být.“

Zanechte komentář

:bye:  :good:  :negative:  :scratch:  :wacko:  :yahoo:  B-)  :heart:  :rose:  :-)  :whistle:  :yes:  :cry:  :mail:  :-(  :unsure:  ;-)