15046226_698689060308553_653045007_n

Což takhle se chvilku jenom válet…?

Včerejší počasí by ani psa nevyhnalo z domu, tak jsme se s Olím rozhodli, že se budeme celý den válet.  :rose: Když jsme si pohráli s jeho oblíbenou šustící knížkou, lvíčkem i žirafou a Oliverek totálně vyčerpaný usnul, zalezla jsem taky do postele a usnula s ním. Mohla bych radši žehlit, vařit nebo vytírat, ale nemáme my mámy taky někdy právo, se jen tak na domácí práce vykašlat a udělat si volnější den? Pečujeme o ta naše zlatíčka ve dne v noci, snažíme se, aby byla pořád jako z cukru, mazlíme se s nimi, utěšujeme je, když je něco trápí a stoprocentní chceme být stále. A k tomu potřebujeme dost síly a energie. Tak proč si občas ,nevorazit´ a jen tak se nezavrtat pod deku? Nebo si dát jen tak nohy nahoru a podívat se na dobrý biják.

Přiznávám, že doteď jsem to taky moc neuměla. Vždycky jsem radši využila čas, kdy Olí spokojeně chrupal, abych uklidila a mohla se mu po probuzení zase plně věnovat.  

Ale včera jsem to dala. Jo! Poprvé jsem to regulérně zalomila a bylo to ú-žas-ný!  :-) Byla to možná hodina spánku, ale já měla pocit, že jsem naspala snad měsíc dopředu.  ;-) Tím jsem ale ten náš válecí plán zdaleka nezakončila. Z šuplíku jsem vytáhla vánoční svíčku a zapálila ji, abychom s Olím nasákli (trochu předčasně  ;-) ) sváteční atmosféru.  :rose: Za normálních okolností bych si k tomu nalila skleničku vína, ale jako kojící máma si ji nedovolím, tak jsem ji nahradila voňavým čajem s jablkem a skořicí. A takhle naladěna jsem v hlavě přemýšlela o tom, v jaké barvě letos ustrojím vánoční stromek. Samozřejmě živý!  ;-) Asi jste už pochopili, že Vánoce miluju. Ano, jsou to moje nejoblíbenější svátky. Každý rok se na ně těším jak malé dítě, i když s věkem je to spíš o atmosféře a bramborovém salátu než o dárcích.

Moc dobře si uvědomuju, že za to, že se na Vánoce těším, vděčím rodičům. To oni je pokaždé udělali pohádkové. Pamatuju si, jak mamka do noci pekla cukroví, abychom mohly se ségrou mlsat naše oblíbené druhy. A taťka, jak se naoko loučil s Ježíškem a děkoval mu za dárky, které nám nadělil.  :rose: A teď jsem mámou já a strašně bych si přála, aby měl jednou náš chlapeček stejně nezapomenutelné zážitky, jako si nesu já. Letos to budou jeho první Vánoce v životě a já udělám všechno pro to, aby je měl co nejkrásnější. I když si je nebude pamatovat, i když neochutná salát ani kapra a nebude mít rozum z dárků. Kdyby se mu jen rozzářila očička, až rozsvítíme barevná světélka na stromečku, budu nejšťastnější na světě! :heart:

Tak předvánoční atmosféře zdar! ;-)  

15045760_698678280309631_1786731588_n

Informace o autorovi

Mirka
Mirka
Autor s 403 příspěvky
Více informací o Mirka

John Lennon: "Láska je odpověď." Mirka: "A produktem lásky je nový život...se spoustou otázek."

Zanechte komentář

:bye:  :good:  :negative:  :scratch:  :wacko:  :yahoo:  B-)  :heart:  :rose:  :-)  :whistle:  :yes:  :cry:  :mail:  :-(  :unsure:  ;-)