bunch-of-carrots-480x320

Tak už to začalo! Mrkev „evryvér“ ?

Tak jsme konečně začali! Jídelní židlička, kterou jsem tak pracně vybírala (jak vybrat tu správnou, najdete v článku tady), našla konečně uplatnění. Přikšírovala jsem do ní dítě a šla pokoušet svůj osud zaplivané oranžové matky, která si po půl hodině bude hledat vlhčený ubrousek, aby ze sebe setřela veškerou zeleninu, kterou po ní její drahé dítě bude prskat. Tedy alespoň na takový scénář mě připravila kamarádka.

„Ježiši, to je mega voser! To si obrň nervy. Budeš neskutečně zapatlaná, dítě oranžový, ty oranžová, obě oranžový!!! Strašný! Strašný!“ děsila mě. Rozená optimistka… ;) A tak jsem si říkala, že to bude snad ještě horší než střed planety Země se Sluncem. I když tady bych byla na malou chvíli asi taky oranžová, jak bych se uškvařila.

Hlavní problém ale byl, sehnat bio mrkev. Zkusila jsem tři místa a nikde nic. A tak jsem využila rad mých dvou super kamarádek, které vždycky přijdou s nějakou vychytávkou. „Jdi do DMka a kup Babylove! Je to zeleninová přesnídávka, bio, žádné konzervanty, barviva. Čistě přírodní! Lepší než nějaká mrkev kdo ví odkud!!“ Obhájily si to skvěle! Nejprve jsem se ale zdráhala. Chtěla jsem tu zeleninu fakt uvařit. Nechtěla jsem hned na začátku podvádět!!! Nakonec ale bio prostě nikde nebylo a tak jsem šla do DMka.

A pak to přišlo. S manželem jsme dcerku usadili do židličky, dostala omyvatelný bryndáček a ? Mrkvová horor story se překvapivě nekonala. Emilce mrkev chutnala. :unsure:   ;-) A proč to celé píšu? Protože mám pro ty, co s příkrmy také teď začínají, pár tipů.

1.) Začínat by se mělo se zeleninou, protože když dítě ochutná sladké ovoce, zeleninu už pak jíst nebude

2.) Začněte jen s několika lžičkami kvůli případné alergii

3.) Alergie se projevuje od lehké vyrážky, v horších případech začne nechutenství, dítě neprospívá, trpí průjmy, má krev ve stolici, zvrací, má ekzém.

4.) Pokud přijde lehká vyrážka, v ten den už příkrm nepodávejte. Dítě si na to musí zvyknout. Dalších pár lžiček dejte až druhý den. (Emilka měla první den lehkou vyrážku. Druhý den už nic)

5.) Stejný druh zeleniny by se měl podávat ideálně tři dny za sebou a až pak to změnit na jiný druh. Je to právě kvůlité možným alergiím

6.) Miminko do krmení nenuťte. Musí se naučit polykat a tak mu to může nějakou dobu trvat

7.) Pokud příkrm odmítá, klidně to zkuste znovu až za pár dní ;-)

8.) Jednou ohřátý příkrm už znovu neohřívejte

9.) Nezapomeňte zkontrolovat správnou teplotu příkrmu

10.) Jezte společně! Tím miminko namotivujete. ALE POZOR! Ne střídavě ze stejné lžičky! Můžete na něj přenést bacily. Takže vy si dejte třeba jogurt (ale klíďo i řízek) a jemu dávejte zeleninu ;)

Informace o autorovi

Tereza
Tereza
Autor s 454 příspěvky
Více informací o Tereza

Snažím se v životě nemalovat si černé scénáře. Proto mám ráda citát A. Lincolna: „Většina lidí je tak šťastná, jak šťastná se rozhodla být.“

Zanechte komentář

:bye:  :good:  :negative:  :scratch:  :wacko:  :yahoo:  B-)  :heart:  :rose:  :-)  :whistle:  :yes:  :cry:  :mail:  :-(  :unsure:  ;-)