a81x1375

Babyoga? A proč ne! Nadchne vás i vaše miminko…

S Oliverkem jsme si udělali moc hezké odpoledne. A protože kudy chodím, tudy myslím i na vás, naše čtenářky ;-) , rozhodla jsem se vám ho popsat a navnadit vás, jak si i s vaším děťátkem takový bezva den užít a zapomenout na chvíli na žehličku a plíny.  :yahoo:

Už je to nějaký ten pátek, co jsem potkala kamarádku Gábinu s její dcerkou. Holky šly zrovna z Babyogy, tak jsem Gábi hned vyzpovídala, co je to za cvičení, kam může chodit už s tak malou holčičkou.

Vysvětlila mi, že jde o cvičení pro maminky a jejich děti na základě jemných cviků jógy (nepředstavujte si ale žádné lámání těla nebo nohu za krkem, spíš protahování :whistle: ), a že dcera je tam naprosto spokojená. Znělo to tak lákavě, že jsem si to zapamatovala a přihlásila jsem i nás s Olím. Můžete mrknout sem. S jógou jako takovou jsem stejně chtěla před těhotenstvím už tolikrát začít, ale pořád bylo něco důležitějšího (samozřejmě, že nebylo, jen jsem byla líná a měla jsem radši tisíc dobrých výmluv, proč ji zase o týden odložit :rose: ), než, abych se odhodlala a konečně si šla protáhnout tělo.

Teď jsem kvůli synovi neváhala ani chvíli. Zatím máme za sebou první seznamovací lekci, ale už teď jsem nadšená. V kurzu je nás osm maminek, které nejdřív sebe a své děťátko představily a řekly o sobě a miminku pár slov. V druhé části lekce jsme se učily správné uchopení miminka, například při chování, nebo, když ho chceme dát do autosedačky či jak má správně ležet na bříšku.

Bavilo to nejen mě, ale viděla jsem, že je spokojený hlavně Oliverek. Ležel na podložce s teplou dekou a vyhřáté podlaze a koukal na miminka vedle sebe. Pozoroval všechno, co se děje kolem. Kdybych měla pocit, že se mu tam nelíbí, nechodila bych tam, ale takhle se s ním už těším na další hodinu, která bude zaměřená víc na cvičení. Mimo jiné jsem tam poznala spoustu fajn maminek, které to braly i jako zpestření od mateřských povinností. ;-)

Pár postřehů o Babyoze:

 • Jde o uvolnění a vytváření si zábavnou formou vztah mezi maminkou a jejím miminkem.
 • Maminkám po porodu pomáhá najít rovnováhu a vlastní klid.
 • Povzbuzuje krevní oběh, působí na bederní a břišní svalstvo.
 • Dodává novou sílu, energii, rovnováhu a ohebnost.
 • Miminka se učí poznávat vlastní tělo, sžívat se s ním a podporuje jeho imunitní systém.

 

Jedním z důvodů, proč jsem nás tam přihlásila, bylo i to, že není stanovený žádný pevný řád, kterými se maminky musí řídit. Když potřebují během lekce kojit, kojí, když je potřeba děťátko chovat, chovají. Když je nutno přebalit, přebalují. Žádný stres, jen klídek a pohoda. A má to evidentně i dobrý účinek na spaní. Když jsme otamtud odcházeli, Olí usnul hned, co jsem ho položila do kočárku. :heart:

Příští týden vám popíšu zážitky z naší druhé lekce. ;-)

Tak holky, kdo ještě hledáte nějakou aktivitu s dětmi, babyoga je možná příležitost. :good:  

Informace o autorovi

Mirka
Mirka
Autor s 404 příspěvky
Více informací o Mirka

John Lennon: "Láska je odpověď." Mirka: "A produktem lásky je nový život...se spoustou otázek."

3 Komentáře

 • Jak přežít den Blbec…! – Matky v nesnázích
  28.11.2016 - 7:01

 • Podle čeho vybírat aktivity pro děti – Matky v nesnázích
  12.1.2018 - 7:01

 • Podle čeho vybírat aktivity pro dítě – Matky v nesnázích
  12.1.2018 - 7:17

Zanechte komentář

:bye:  :good:  :negative:  :scratch:  :wacko:  :yahoo:  B-)  :heart:  :rose:  :-)  :whistle:  :yes:  :cry:  :mail:  :-(  :unsure:  ;-)