14620128_683093011868158_1278789143_n

Jak vybrat na zimu rukávník na kočárek

I když venku sem tam ještě zasvítí sluníčko, nízké teploty, které už asi lepší nebudou, mě donutily, abych se začala poohlížet po rukávníku na kočárek. Když jezdím několik hodin s Oliverkem venku, ruce mi už často promrznou. A to ještě nezačala zima. A rukavice bohužel moc nenosím. Ani nevím proč. Někdy je mám i v kapsách, ale málokdy si je na ruce natáhnu. Všechno se v nich dělá hůř, jsem v nich neohrabaná a pořád je sundávat a natahovat, mě moc nebaví. A navíc je dost často ztrácím. :scratch:

Rukávník mi přišel jako skvělá věc a ve výbavě kočárku jsem ho neměla, tak jsem se o něj začala zajímat. Nechtěla jsem ale koupit první, na který narazím. Výrobci u nich většinou slibují, že zahřejí i v těch největších mrazech, větru i dešti. Ten přesně potřebuju, říkala jsem si. :rose: Jeden takový mi v obchodě nabízeli. Teplo v něm bylo, to zase jo, byl taky z ovčí vlny, ale nechtěla jsem za něj utratit patnáct stovek a navíc jsem se bála čištění, protože praní v pračce by asi nebyl nejlepší nápad :unsure: , tak jsem nakonec dala přednost umělému materiálu za dvě stovky. A taky tak krááásně hřeje, to vám je teplíčko. :yahoo: Může se prát v pračce a vyhovuje mi, že svrchní materiál je impregnovaný, takže neprofoukne ani nepromokne. Je to paráda. Když Olímu potřebuju upravit čepičku nebo narovnat deku, nemusím složitě sundávat rukavice, stačí vytáhnout ruce z rukávníku, udělat, co je potřeba a zase je šoupnout do tepla. Asi chápete, že teď do něj ruce strkám pořád. I když je venku 16 stupňů. ;-)

Tady je pár věcí, které jsem k výběru rukávníku zjistila, nebo mi byly doporučeny, třeba se vám budou hodit:

. rozmyslete se, jestli zvolíte přírodní nebo umělý materiál

. zda dáte přednost rukávníku společném pro obě ruce nebo pro každou ruku zvlášť

. co se týká zapínání, vhodnější jsou prý cvoky, které by měly lépe držet než suchý zip

. svrchní materiál by měl být určitě impregnovaný, aby odolal větru i dešti

. pokud chcete rukávník využít i na jiné kočárky třeba sporťák nebo golfky, je fajn zvolit takovou barvu, aby se vám hodil ke všem nebo vzít nějakou univerzální

Tenhle rukávník jsem vybrala já:

14620042_683093005201492_1952614336_n 14627836_683092958534830_1734973287_n

 

Informace o autorovi

Mirka
Mirka
Autor s 402 příspěvky
Více informací o Mirka

John Lennon: "Láska je odpověď." Mirka: "A produktem lásky je nový život...se spoustou otázek."

Zanechte komentář

:bye:  :good:  :negative:  :scratch:  :wacko:  :yahoo:  B-)  :heart:  :rose:  :-)  :whistle:  :yes:  :cry:  :mail:  :-(  :unsure:  ;-)