2016-10-03-00-05-49

Zábava s dítětem zakázána?

Pokud máte „olajkované“ naše facebookové stránky, určitě jste zaregistrovali, že jsme byly s Miri užívat si krás Mikulova. Jela nás tam pěkná tlupa. Někteří s dětmi, někteří bez dětí.. Poslední dobou mám čím dál větší pocit, že lidé si myslí, že mít dítě, člověka extrémně limituje. Limit ano – extrémní ale podle mě ne. Tedy pokud vyloženě neplánujete jít večer do baru. Tady to je jasnačka, že vám čtyřměsíční dítě nebude dělat parťáka. Myslím, že spousta věcí se dá dělat aniž bych měla pocit, že jsem vyčleněná ze společnosti. Jen to musíte trochu prostě přizpůsobit situaci.

To, že si pořídíte dítě přeci neznamená, že do konce života nevylezete z domu. Ale většinou to pochopíme až když to dítě máme. Vždycky když jsem někde byla – ještě bezdětná – , přiznám se, že jsem si říkala v duchu: „Jééžiš nééé, vedle nás si sedli s dětma. Snad nebudou řvát.“ Přestože jsem měla děti vždycky ráda a myslím, že i děti mě, chtěla jsem mít prostě svůj klídek a křičící cizí potomek vedle u stolu nebo třeba v letadle mě značně rozlaďoval (sorry, v letadle to mám do teď).

Tak a teď to dítě mám! Cha! A přestože mi zatím Emilka nikde vyrvál neudělala (však ono to jednou přijde), pokaždé když s ní vstupuju někam mezi větší množství lidí, mám takový ten pocit „nervózních“ pohledů. A všech maminek, kterým jejich ratolest řve, lituju! A teď si představte, že nás bylo šest párů! Z toho tři z nás s dítětem. Jo – to už je pěkný důvod k nervozitě. Naše děti ovšem byly přímo zlaté! Jeli jsme jen na jednu noc. Při příjezdu jsme si dali oběd, k tomu vínko a procházku na zámek a za burčákem a všichni jsme byli spokojení. A pak přišlo docela zajímavé téma.

Pokud jedou rodiče někam s dítětem, můžou oba rodiče pít? Samozřejmě předpokládám, že nebudou pít před tím než usednou za volant a že se neožerou na volném víkendu do němoty tak, že po nich dítě bude skákat jak po trampolíně a oni se nevzbudí. Musíme prostě vědět, kdy máme dost, abychom zvládli se o toho drobka postarat. Přítelkyně našeho kamaráda, která už má odrostlejší dítko a hlídala ho babička, aby si mohli vyhodit z kopýtka, měla názor ten, že kdyby ho měli s sebou, nedala by si ani kapku alkoholu. Asi nemusím říkat, že ten zbytek (včetně mě!!!) oponoval :yahoo: To abychom si tu skleničku obhájili a ti, co děti ještě nemají, to podle mého hájili proto, aby si připravovali půdu až jim tyto „starosti“ nastanou :yahoo:

Mít černé svědomí, že jsem špatný rodič? Ne. Necítila jsem se kvůli tomu špatně a upíjela jsem si v pohodě burčák. Kdyby se něco stalo, stejně nepojedu nikam autem, okolí Mikulova neznám, nevím, kde je nemocnice. Volala bych prostě záchranku a hotovo. Samozřejmě, že bych ale byla při smyslech. Jsem dospělá, vím, kdy mám dost. Respektuji ale to, když to má někdo obráceně. Tedy teď nemyslím obráceně jakože neví, kdy má s alkoholem dost, ale že si myslí, že by se pít nemělo. Zajímá mě ale moc, jak to máte vy! ;-)

PS: Burčák byl TOP! A tady máte nějakou tu fotku z výletu ;-)

img_20161002_162428img_20161002_162623

Informace o autorovi

Tereza
Tereza
Autor s 438 příspěvky
Více informací o Tereza

Snažím se v životě nemalovat si černé scénáře. Proto mám ráda citát A. Lincolna: „Většina lidí je tak šťastná, jak šťastná se rozhodla být.“

2 Komentáře

 • Andrea Peševská 4. října 2016 17:08

  Ahoj,taky mam 4 mesicni dite a zcela sdilim tvuj nazor..obcasna sklenka vina ze me alkolicku na materske snad neudela ;-) ale uz nekolikrat jsem si vsimla pohorsenych pohledu kolemjdoucich,kdyz jsem na zahradce hodinu cucala male pivo(i nealko!) No nic,pijme s rozumem :bye:

  • Tereza
   Tereza 4. října 2016 23:49

   Hlavně do toho nikomu nic není! To je to, co mi vadí :wacko: Ať se prostě každý stará o sebe ;-)

Zanechte komentář

:bye:  :good:  :negative:  :scratch:  :wacko:  :yahoo:  B-)  :heart:  :rose:  :-)  :whistle:  :yes:  :cry:  :mail:  :-(  :unsure:  ;-)