koc

Připravte vaše miminko na zimu

Přestože mám podzim docela ráda (můžu hezky kombinovat oblečení, nosit už čepice a šály a přitom to nemusí být kvůli tomu, že bych klepala kosu), tento rok už nemůžu myslet jen na sebe. Co se Emilky týče, už to není jen o šatičkách nebo bodýčku s krátkým rukávem. Už v našich procházkách hrají roli čepice i svetříky a až uhodí zima, hned ji zachumlám do fusaku. ALE JAKÉHO?

A tak jsem se začala pídit po tom, jaký fusak vlastně koupit a podle čeho vybírat. Zatím jsem se ještě nerozhodla, ale určitě vám chci napsat pár tipů, které se ke mně dostaly.

1.) Zvažte, jak dlouho chcete fusak používat a v jakém ročním období má sloužit. Jestli jen na podzim, zimu, jaro nebo všechna období.

2.) Nezapomeňte, že miminko roste a abyste příští zimu nemuseli utrácet znovu, vyberte takový, který mu nějakou chvíli vydrží. Fusaky mají také spousty doplňků a některé můžete použít jak do hluboké korby, tak do sporťáku nebo dokonce i autosedačky. Pozor ale! Pokud bude dítě ale ve fusaku „plavat“ zahřeje jej o něco méně. Naštěstí existují fusaky s nastavitelnou délkou i šířkou! ;-)

3.) Pokud chcete fusak do autosedačky, měl by mít otvory pro bezpečnostní pásy.

4.) Buďte praktické a volte takový, co se dá rozepnout po celé délce! (představa, že tam soukáte dítě jak žížalu je tak trochu vražedná)

5.) Materiál vybírejte podle toho, jak často a dlouho budete s miminkem venku v mrazu. Jsou různé materiály. Na výběr je třeba ovčí vlna nebo dutá vlákna.

6.) Výběr materiálů:

Vrchní materiál: Polyamid je lehký a odolný proti větru. Polyester zase lépe schne a je prodyšnější.

Vnitřní materiál: Pokud chcete finančně dostupnější fusak, volte duté vlákno nebo peří (pokud nemáte doma malého alergika). Pokud je ale vaše peněženka připravená na to, že se finančně rozšoupnete, beránek zaručuje dokonalé udržení tělesné teploty, miminko se v něm nepotí. Kvalitní fleec je na tom podobně ;-)

7.)  Zeptejte se, jak se pere a udržuje! ;-)

 

Informace o autorovi

Tereza
Tereza
Autor s 490 příspěvky
Více informací o Tereza

Snažím se v životě nemalovat si černé scénáře. Proto mám ráda citát A. Lincolna: „Většina lidí je tak šťastná, jak šťastná se rozhodla být.“

1 komentář

  • Jak mi kamarádka vybrala fusak – Matky v nesnázích
    2.11.2016 - 7:02

Zanechte komentář

:bye:  :good:  :negative:  :scratch:  :wacko:  :yahoo:  B-)  :heart:  :rose:  :-)  :whistle:  :yes:  :cry:  :mail:  :-(  :unsure:  ;-)