m-t-16-238-orez

Důkaz, že maminky drží při sobě

Musím přiznat, že včera jsem utrpěla pořádný šok, ze kterého jsem se vzpamatovávala ještě dlouho poté! Může za to jedna naprosto cizí maminka, se kterou jsem se setkala v jednom obchoďáku.

Potkaly jsme se spolu u výtahu. Obě jsme měly kočárek. Ona mohla mít tak rok a půlletého chlapečka, který seděl ve sporťáku, já s Oliverkem v hlubokém. „Moc dobrá volba kočárku,“ povídá mi z ničeho nic. „Děkujeme,“ zareagovala jsem překvapeně. Chtěla jsem jí pochvalu vrátit, když jsem si všimla, že má stejnou značku jako my.  ;-) Obě jsme se rozesmály. Než jsme se pak u východu rozloučily, řekla něco, z čeho jsem si málem sedla na zadek (škoda jen, že tam nebyla židle  ;-) ). Zeptala se mě, jak staré miminko mám. Když jsem jí řekla, že dvouměsíční, ,změřila´ si mě od shora dolů a povídá mi: „Vypadáte výborně po porodu,“ stála jsem jak opařená. Vůbec jsem nevěděla, co na to říct!

Nejde ale o to, co řekla. Mám doma zrcadlo a vím, jak vypadám a jak jsem vypadala ve chvíli, kdy jsem tam s ní stála. Jen pro představu. Zavřete ale oči. Vidíte nenalíčenou, nevyspalou maminu, oblečenou do prvního oblečení, co chytla doma po ruce, pravděpodobně ještě i se skvrnami od mlíka? :rose:  ) Tak takhle jsem asi vypadala.  :wacko: Šlo ale hlavně o to, že to vůbec řekla! Uvědomila jsem si, že tohle od naprosto cizí ženský!, dneska jen tak neuslyšíte. Anebo jen výjimečně.

Musela jsem si to v hlavě znovu přehrát, abych uvěřila, že se mi to nezdálo. A ať to myslela, jak myslela, mě to vážně potěšilo! Je hezký slyšet něco milého (když víte, že už na sebe nemáte tolik času jako dřív, že veškerý čas věnujete tomu malému človíčkovi) a došlo mi, že maminky opravdu umí držet při sobě. Vědí, kdy pochválit, vyslechnout, nadchnout se i podpořit. Vycítí tu správnou chvíli.

A tak se ptám: Kdy potěšila nějaká úplně cizí maminka vás? A čím? Nebo máte opačnou zkušenost? Dejte mi vědět, mně to vážně zajímá…! :bye:  

Informace o autorovi

Mirka
Mirka
Autor s 403 příspěvky
Více informací o Mirka

John Lennon: "Láska je odpověď." Mirka: "A produktem lásky je nový život...se spoustou otázek."

Zanechte komentář

:bye:  :good:  :negative:  :scratch:  :wacko:  :yahoo:  B-)  :heart:  :rose:  :-)  :whistle:  :yes:  :cry:  :mail:  :-(  :unsure:  ;-)