14365361_666102030233923_1027701852_n

Nebojte se šátku, když…

Tak na něj konečně došlo. Když jsem byla ještě těhotněná, nechala jsem se zlákat a koupila si šátek na nošení miminka (už jsem to teda tak trochu měla i v plánu. :rose: ). O tom jsem se ostatně zmiňovala v tomto článku Jak jsem se učila zavazovat šátek, tak jestli máte chuť, mrkněte na něj.

Ano, ano, já vím. Zadržte! Jako bych už slyšela ty z vás, které nejsou tomuto ,šátkovému trendu´ příliš nakloněny. Ale jsou i takové maminky, které ,šátkování´ milují. I já si ale plně uvědomuju, že na páteř děťátka to není ideální poloha, ale zároveň se hodně mluví o tom, že pokud v něm maminka své děťátko nenosí denně, má to i své výhody.

Ta největší je kontakt mezi ní a miminkem. A právě to mě lákalo nejvíc. Je příjemné, když vám to mrně usne na hrudi a vy cítíte, jak podřimuje a je spokojené. Ale zpátky k šátku. Koupila jsem si ten se zpevněným křížem na zádech, což má své výhody a dítě v něm můžete nosit v podstatě od narození. Já ale s Oliverem Maxíkem začala až na dvou měsících. Proč? Vzhledem k tomu, že byl po narození hodně maličký, nepřišlo mi to dřív vhodné. A taky jsem se ty dva měsíce učila se šátkem zacházet. ;-)  Přece jenom existuje víc variant, které se z něho dají uvázat a je to docela fuška. Teda, pokud se v něm nechcete cítit jako v kazajce. :scratch:

Včera jsme měli s manželem domluvenou schůzku, kam by bylo složité brát kočárek, tak jsem se rozhodla, že si se synem uděláme takovou šátkovou premiéru. Měla jsem trému jak před maturitou, abych ho do šátku dobře napasovala a neodnesly to jeho ručičky nebo nožičky. Takže mi to trvalo o něco déle, než jsem plánovala. Ale maturitu bych z toho snad složila. ;-) Jen co jsem vyšla z domu, Maxík mi na hrudi okamžitě usnul. Vůbec nebyl nijak zkroucený ani zkřivený. Polohu měl úplně stejnou, jako, když ho doma s mužem nosíme. Hlavičku jsem mu zpevnila jednou polovinou látky (což bylo fajn i kvůli slunci, které pálilo ostošest) a mohli jsme vyrazit. Cestou jsem jen kontrolovala jeho ruce a nohy, aby nevyčnívaly tam, kde nemají a nesežehly ho silné paprsky.

Po schůzce jsem ho ze šátku hned vyndala (napoprvé to bylo ažaž), ale už teď vím, že to u nás nebyla zdaleka první a poslední zkušenost.

A jaká zkušenost se šátkem je ta vaše? Dejte vědět, ať naše čtenářky vědí a mohou se tak lépe rozhodovat…Šátek ano nebo ne?! ;-)

Informace o autorovi

Mirka
Mirka
Autor s 401 příspěvky
Více informací o Mirka

John Lennon: "Láska je odpověď." Mirka: "A produktem lásky je nový život...se spoustou otázek."

1 komentář

  • Dětská nosítka: Na co si dát pozor – Matky v nesnázích
    18.1.2018 - 7:00

Zanechte komentář

:bye:  :good:  :negative:  :scratch:  :wacko:  :yahoo:  B-)  :heart:  :rose:  :-)  :whistle:  :yes:  :cry:  :mail:  :-(  :unsure:  ;-)