DSC_9775-2  kopie

Na koupání je potřeba fígl!

Když se Oliver Maxmilián narodil, koupání moc rád neměl. Byl hodně statečný, ale ve vodě se většinou rozplakal. O koupání jsem psala tady Hormony, to je pěknej prevít! , tak jestli máte chuť, mrkněte.

Přemýšlela jsem, jak mu tuhle činnost zalíbit. Zkoušeli jsme ho s mužem držet za ruku, aby se cítil vodě v bezpečí, mluvili jsme se na něj, zpívali mu, dávali mu minimum vody, ale bohužel nic z toho nepomáhalo. Chtěli jsme ho aspoň ušetřit dennodenního šoku z vody a koupali jsme jen obden, zpočátku jednou za tři dny.

Říkala jsem si, v čem může být problém nebo co děláme špatně a pak na to kápli naši kamarádi Míša a Radek. Ptala se, jestli máme v koupelně hodně teplo, že právě tady může být zakopaný pes. Sice jsme Maxíkovi před koupáním pokaždé zatopili a snažili se koupelnu vytopit, zřejmě to ale nebylo dost. Půjčili jsme si od nich proto přímotop, který nám s jejím mužem nabídli, a který se osvědčil i u jejich dcerky, a co myslíte? Zabral! Teplo, které během pár minut v koupelně tenhle malý přístroj vytvoří, dělá divy! Maxík je od té doby bez pláče a nesnaží se z vaničky dostat ven. Dokonce mám pocit, že si vodu a koupání vůbec začíná užívat. ;-)

Stačilo tak málo. I když přímotop je žrout peněz a trošku se bojím, až nám přijde účet za elekřinu, Maxík je spokojený, takže to rozhodně stojí za to. :heart:

Co pomohlo při koupání vašemu miminku? ;-)  

image(4)

Náhledové ilustrační foto: Radka Pipotová

Informace o autorovi

Mirka
Mirka
Autor s 404 příspěvky
Více informací o Mirka

John Lennon: "Láska je odpověď." Mirka: "A produktem lásky je nový život...se spoustou otázek."

2 Komentáře

  • POKRAČOVÁNÍ: Věci pro mimi, které jsou k něčemu a k ničemu – Matky v nesnázích
    20.1.2017 - 7:01

  • Čím a jak zabavit dítě při koupání – Matky v nesnázích
    7.11.2017 - 7:03

Zanechte komentář

:bye:  :good:  :negative:  :scratch:  :wacko:  :yahoo:  B-)  :heart:  :rose:  :-)  :whistle:  :yes:  :cry:  :mail:  :-(  :unsure:  ;-)