Bez názvu

Opar nemusí být opar, ale…

Když na puse svého děťátka najdete něco, co připomíná opar, zachovejte chladnou hlavu, všechno totiž nemusí být tak, jak vypadá. Malý příklad za všechny.

Sama jsem to zažila se svým synem Oliverem Maxmiliánem. „Snad nemá tohle malé stvoření opar?!,“ říkala jsem vykuleně manželovi. „Co se na to tak může dávat? A kde by ho vůbec sebral?!,“ spekulovala jsem.

Bylo to večer, takže jsem se modlila, aby se to do rána nějak nezhoršilo, když jsem ještě ani pořádně nevěděla, co to je. Druhý den pak píšu Terce (tady vidíte, jak se hodí kamarádky, co mají podobně staré dítě jako vy  :rose: ), jestli náhodou nemá taky s něčím podobným u Emilky zkušenost. A poslala jsem ji fotku puchýřku, aby věděla, co mám na mysli. „Nejde to moc vidět, ale jestli je to takový sušší, připomíná mi to, co měla Emilka. Byl to jen suchej ret. Za chvíli se to odlouplo a bylo to v pohodě. Měla to na tom samým místě,“ psala mi a já se uklidnila. Pořád mi ale nedalo, že to bylo spíš vodové, než sušší.

Tak jsem zavolala doktorce, jestli ji ještě chytím. Měla jsem štěstí. „Synovi se něco udělalo na pusince. Vypadá to jako opar,“ snažím se jí popsat. „Je to vodové a na horním rtu?,“ ptala se mě. „Ano, na horním a přesně uprostřed, v tom srdíčku,“ odpovídám. „Tak to není opar. To je mozol, jak maká u kojení,“ říká mi, a že se nemusím nijak obávat, že se to kojeným dětem stává. To mě strašně rozesmálo. Ne to, že má Maxík mozol, ale to, jak to řekla. MAKÁ u kojení….to bych od doktorky nečekala.  ;-) Bylo to v tu chvíli povzbuzující. Nejen to, že to není nic vážného, ale zjistila jsem, že doktorky jsou vlastně fajn baby (to baby je samozřejmě myšleno obrazně  ;-) ).

A jedna malá rada nebo doporučení na konec. Čím u dítěte takový mozol zahojíme? Ničím. Zahojí se sám. Pro rychlejší vstřebání můžeme ale použít malé množství Bepanthenu a potírat mozol jím. Aspoň tak to bylo doporučeno mně. ;-)

Informace o autorovi

Mirka
Mirka
Autor s 403 příspěvky
Více informací o Mirka

John Lennon: "Láska je odpověď." Mirka: "A produktem lásky je nový život...se spoustou otázek."

Zanechte komentář

:bye:  :good:  :negative:  :scratch:  :wacko:  :yahoo:  B-)  :heart:  :rose:  :-)  :whistle:  :yes:  :cry:  :mail:  :-(  :unsure:  ;-)