14081390_653267844850675_70199146_n

…když jsme začali poznávat svět

Šestinedělí beru jako důležité období, kdy se každá maminka se svým děťátkem sžívá, pozoruje každý jeho pohyb, poslouchá nové zvuky a učí se poznávat všechny jeho projevy. Já jsem šestinedělí hodně ctila a mám pocit, že uteklo strašně rychle. Jako by se Oliverek narodil včera. :heart:

Je až neuvěřitelné, jaké pokroky ten malý človíček za těch pár týdnů udělá. Momentálně jsme například ve fázi, kdy Olí rád pozoruje svět (rozuměj byt  ;-) ), takže, jen co se ráno probudí a nakrmím ho, dožaduje se, vzít do náruče a těší se, že se budeme procházet. Sem a tam. Tam a sem. Včera jsem to schválně spočítala a za celý den jsme prošli byt šestnáctkrát. No, fakt…!  :yes:   Ne ale jen tak, to by byla velká nuda.  ;-) Strašně rád u toho poslouchá. Má rád, když mu u toho vyprávím. Je jedno co. Rád poslouchá hlas, vnímá ho a baví ho to. Vydržel by u toho klidně celý den. Takže chodíme z jednoho rohu do druhého, z jedné místnosti do druhé a popisuju mu, co vidíme, k čemu se blížíme, proč tam nějaká věc je a co se peče v té troubě, která ho tak neuvěřitelně fascinuje.

Dělám to tak, když muž ráno odchází do práce a u téhle činnosti nás obvykle s Olím shledává, když z práce přichází.  :rose: To je ale také chvíle, kdy se většinou střídáme a začne se se synem procházet a vyprávět mu on.  ;-) Když malý večer usne, padneme oba do postele, jak kdybychom měli v nohách ,sto jarních kilometrů´. Jsme unavení, vypovídaní, ale šťastni. :heart:

Jak je to tedy se zrakem děťátka v necelých dvou měsících:

. většinou stále dokáže rozeznat jen světlo a tmu a to, co ho stále láká na konkrétních místech a může si přitom třeba i vykroutit hlavičku, je obvykle lesk nebo odraz světla

. dokáže zaostřit zrak na předměty vzdálené asi 90 cm od svého obličeje

. postupně bude zaostřovat i na menší vzdálenosti zhruba na 20-35 cm od očí

. rozpoznávat barvy bude umět až plus mínus v osmém týdnu

 

 

Informace o autorovi

Mirka
Mirka
Autor s 401 příspěvky
Více informací o Mirka

John Lennon: "Láska je odpověď." Mirka: "A produktem lásky je nový život...se spoustou otázek."

Zanechte komentář

:bye:  :good:  :negative:  :scratch:  :wacko:  :yahoo:  B-)  :heart:  :rose:  :-)  :whistle:  :yes:  :cry:  :mail:  :-(  :unsure:  ;-)