image(27)

Záhada červených oteplováků

Hned na začátku bych ráda řekla, proč jsem do titulku použila slovo oteplováky, když je na úvodní náhledové fotce Olí oblečený do tepláků. Ale má to souvislost. Když vydržíte a článek dočtete do konce, dozvíte se, jakou. ;-)

Povyprávím vám příběh…V roce 1988 bylo mému manželovi deset let a ten rok v prosinci postihlo Arménii ničivé zemětřesení, které bralo lidem domy i životy. Pořádaly se celostátní sbírky na pomoc postiženým oblastem. Sbíralo se snad všechno, především oblečení. Zapojila se i manželova rodina. Jeho maminka neváhala a věci, které nezbytně nepotřebovala, poslala do sbírky. Mezi věcmi, které zabalila, byly i mužovy oblíbené červené oteplováky. Do jejich kapsičky strčila tehdy ještě i bonbóny. Tuto vzpomínku z dětství si můj muž velmi dobře zachoval.

Před lety se pracovně potkal s rodilým Arméncem Karenem, který od svého dětství žije v Čechách, a se kterým se skamarádil a jsou přátelé dodnes. Tuto historku mu nejednou vyprávěl, ovšem s tím, že je mu tak trochu dlužen…ty oteplováky. :rose:

Je to pár dní, co se Karen a jeho žena, módní blogerka Eva, přišli k nám podívat na našeho malého Olivera Maxe. S velkou hrdostí a ještě větším úsměvem na tváři nám pro chlapečka předali balíček. A světe div se, nešlo o nic jiného, než o červené tepláky se dvěma Hašlerkami v kapsičce. „Tímto považuju dluh za vyřízený a už o tom nechci slyšet,“ prohlásil strýček Karen z Arménie.  :wacko: Jsou to sice tepláky a ne oteplováky a nejsou na desetileté , ale na dvouleté dítě, i tak ale manžel s radostí souhlasil. Oliverek do nich za dva tři roky doroste a určitě je bude moc rád nosit. :rose:

Pokud máte nějaký příběh spojený s dětským oblečením, budeme rády, když se s námi o něj podělíte! :bye:  

 

 

Informace o autorovi

Mirka
Mirka
Autor s 399 příspěvky
Více informací o Mirka

John Lennon: "Láska je odpověď." Mirka: "A produktem lásky je nový život...se spoustou otázek."

Zanechte komentář

:bye:  :good:  :negative:  :scratch:  :wacko:  :yahoo:  B-)  :heart:  :rose:  :-)  :whistle:  :yes:  :cry:  :mail:  :-(  :unsure:  ;-)