IMG_0490

Hormony, to je pěknej prevít!

Z porodnice jsem si krom toho největšího ,prťavého štěstí´ odnesla jednu zásadní větu. Sestřička na oddělení, která k nám maminkám měla povídání, jak doma pečovat o miminko, řekla: „Připravte se na to, že v šestinedělí se u vás bude často měnit nálada. Budete se smát nebo plakat. Hlavně, proboha, ať se vás nikdo neptá proč? Protože to nevíte!“

Dnes jsem z porodnice čtvrtý den doma a tuhle větu bych zfleku podepsala. :rose: Hormony se mnou cloumaly už v těhotenství (hlavně u filmů  ;-) ), ale co se mnou dělají teď, to je doslova činná sopka, ze které tryská láva do všech stran.

Tak třeba včera jsme Oliverka doma poprvé koupali ve vaničce. Manžel mu do ní napustil vodu, která měla 38 stupňů. Pro miminka ideální. Malému jsem připravila pidi osušku, olejíček na promazání tělíčka a svlékla ho těsně předtím, než se začal koupat, aby neprochladnul. Jenže, jak jsme v zápětí zjistili, voda jeho nejlepším kamarádem asi nebude. Manžel v domnění, že bude ve vodě spokojený, ho začal polévat po bříšku vodou a to byl kámen úrazu. Olí našpulil pusinku a začal neutichající zoufalý pláč. Řekla jsem manželovi, aby přestal, že má z vody strach, ale on to zkusil ještě jednou. Ten dětský pláč, kterým volal o pomoc, mě totálně rozsekal, rvalo mi to srdce, chtěla jsem ho okamžitě z vody vyndat. A hormony se začaly ozývat. Dítě brečelo, maminka brečela.

Nevím, kdo z nás dvou přestal nakonec dřív, ale jedno vím teda určitě. Pláču u kojení, pláču, když si malý vtipně podloží hlavu jako starosta a pláču dokonce i přitom, když mi někdo zavolá a zeptá se mě: „Ahoj, jak se máš?!“

Uklidněte mě, že tohle neprožívám jenom já a aspoň některá z vás to prožívá podobně? :scratch:

 

 

Informace o autorovi

Mirka
Mirka
Autor s 404 příspěvky
Více informací o Mirka

John Lennon: "Láska je odpověď." Mirka: "A produktem lásky je nový život...se spoustou otázek."

4 Komentáře

 • Jana 30. červnaec 2016 21:14

  Mám sedmiměsíční holčičku. Kojím pořád dost intenzivně a hormony se mnou cloumají stále. Je to děs. Jsem přecitlivělá, rozbrečím se kvůli všemu. No hrůza. Snad to přejde s ukončením kojení. :wacko: :unsure:

  • Mirka
   Mirka 31. červnaec 2016 14:39

   Jani, to jsem ráda, že nejsem sama. :rose: Ale nemyslím, že bychom se za to musely stydět, naopak. Jsem na to docela hrdá. Užívejme si to v období, kdy na to máme plné právo. :heart: ;-) Brečet akorát možná budeme ale i později, až budou naše děti v pubertě, i když doufám, že ji jednou přežijeme v pohodě… :yahoo: Mějte se krásně! :bye:

 • HORMONY, TO JE PĚKNEJ PREVÍT! | MLADÁ BOLESLAV / MLADABOLESLAV.CZ
  3.8.2016 - 14:28

 • Na koupání je potřeba fígl! – Matky v nesnázích
  5.9.2016 - 8:02

Zanechte komentář

:bye:  :good:  :negative:  :scratch:  :wacko:  :yahoo:  B-)  :heart:  :rose:  :-)  :whistle:  :yes:  :cry:  :mail:  :-(  :unsure:  ;-)