IMG_4379

Cesta jakou těhotný svět neviděl!

Nedávno se mě ptala kamarádka, která je v prvním trimestru, jestli si myslím, že by měla jet na dovolenou, kde poletí 8 hodin letadlem. To samozřejmě nemůžu rozseknout já, ale doktor. Okamžitě jsem si ale vzpomněla na líbánky. Už jsem o nich psala, ale nezmínila jsem vlastně, jak rozmanité byly, co se cestování a dopravních prostředků týče.

Prvního října jsem zjistila, že jsem těhotná a 26. jsme měli odletět na Bali a ostrůvek Gili Air. Cesta tam byla se dvěma přestupy. Trvala asi 26 hodin. Zvládla jsem ji bez otoků nohou, bez komplikací a začala si užívat dovolené.

20151029_141604

Hned po prvním dni na Bali nás čekala dvouhodinová cesta lodí na Gili Air. Nadšená jsem byla jako malé děcko. Tam jsem si od cestování trochu odpočinula, protože jediné dopravní prostředky byly buď vaše nohy, kolo a nebo povoz, který táhnul koník ;-)

20151102_105505

Po pěti dnech absolutního relaxu jsme se vydali lodí opět zpět na Bali. Tady přiznávám, že ve mně byla malá dušička. Seděli jsme nahoře na palubě a vlny byly tak šílené, že se nedalo sejít do podpalubí. Jediné, co se nahoře mezi námi pasažéry odehrávalo, bylo to, že místní ostřílení „mořští vlci“ přemisťovali zavazadla ze strany na stranu, abychom se nepřevrátili. Když jsme dorazili do přístavu, nebyla na nás nit suchá.

20151028_144759

Co se cestování týče, to největší dobrodužství bylo ale teprve před námi. Tři dny před koncem pobytu – světe div se – začala soptit sopka a všechny lety? ZRUŠENY. Jak se dostat z Bali do Jakarty, abychom stihli náš let a dostali se domů? „Co třeba autobusem?“ zeptal se muž a okamžitě šel sehnat místenky. Byla to totiž jediná možná volba.

Naštěstí to nebyla žádná zaplivaná herka! Kdyby byla, asi bych si to hodila. Místo zhruba hodinového letu nás totiž čekalo třicet hodin (ano, slyšíte správně!!!) v autobuse. Byl klimatizovaný, krásně čistý a měli jsme tam spooooustu místa na nohy. Bylo to sakra dlouhé, to přiznávám, ALE projeli a zastavovali jsme v místech, kam bychom se nikdy nepodívali. Jedli jsme u místních a pobavili se, když do autobusu začali nastupovat různí prodejci včetně chlápka, co se nám pokusil prodat vajíčka. Úplně poprvé jsem také jela na trajektu a díky předčasnému odjezdu z Bali jsme si užili i jeden den a jednu noc v Jakartě, kde jsme se stali atrakcí, protože blondýnek v kraťasech tam moc nepotkávají.

DCIM100GOPROGOPR0431.

No a pak..další den…opět cesta letadlem. Nic se mně ani naší Emilce nestalo, vrátila jsem se v pořádku. Jela jsem ale jen kvůli tomu, že mi to povolila gynekoložka, protože jsem byla zdravotně ok ;-) A vy byste měly tu svou, holky, taky poslechnout a podle toho se rozhodnout. :yes:

Informace o autorovi

Tereza
Tereza
Autor s 438 příspěvky
Více informací o Tereza

Snažím se v životě nemalovat si černé scénáře. Proto mám ráda citát A. Lincolna: „Většina lidí je tak šťastná, jak šťastná se rozhodla být.“

1 komentář

  • Kam jet na dovolenou s malým dítětem? – Matky v nesnázích
    24.1.2017 - 7:02

Zanechte komentář

:bye:  :good:  :negative:  :scratch:  :wacko:  :yahoo:  B-)  :heart:  :rose:  :-)  :whistle:  :yes:  :cry:  :mail:  :-(  :unsure:  ;-)