M-T-16-97 (1)

V zajetí šatů!

Spousta lidí mi říká, že mám to štěstí, že mi termín porodu vychází ještě v době než přijde nesnesitelné vedro. Asi to bude fajn, to se zase jako nebudu rouhat, ale přiznám se, že teď, když začíná čas letních šatiček, mě to malililinko mrzí, protože si to, co se těhotenského oblékání týče, příliš neužiju. Ba naopak! V létě budu maskovat poporodní kila (ikdyž doufám, že půjdou dolů rychle!). Do plavek jsem se vždycky styděla i jako netěhotná, takže po porodu to bude ten poslední kousek šatníku, nad kterým bych přemýšlela.. Tak jsem si říkala, že si aspoň udělám radost v podobě letních šatiček a ne jen tak ledajakých!

Nejprve se musím omluvit všem obchodům s těhotenskou módou. Nevím proč jsem měla v hlavě zakódované, že veškeré těhotenské oblečení vypadá něco jako pytel, který se zavazuje těsně pod prsy a žena v něm automaticky získává rozměry matrony.. Přestože mi sám manžel před několika měsíci říkal: „Viděl jsem na Harfě nějakej obchod Happy Mum. Nechceš se tam jít podívat? Třeba by sis tam vybrala pohodlnější věci.“ Tehdy jsem nad tím mávla rukou! Celou dobu jsem si tak kupovala normální oblečení, které mi obepnulo bříško a také mi přišlo, že nevypadalo nijak zle. Bohužel až teď na konci devátého měsíce jsem byla úplně a totálně vyvedena z omylu!

Nedávno, když jsem se bavila po telefonu s kamarádkou matkou, říkala mi, jestli bych nechtěla nějaké těhotenské oblečení aspoň omrknout. Vzhledem k tomu, že už mi termín porodu klepe na dveře, řekla jsem jí, že na to už je trochu pozdě. Jenže ona-zasloužilá matka odbornice- mi vysvětlila, že porodem to rozhodně v takových obchodech nekončí. Když začala mluvit o oblečení pro kojící, docela jsem zpozorněla, protože přesně to (jak víte dle mých dřívějších příspěvků) řeším už delší dobu a stále mi to přišlo jako nedostatkové zboží. A když už, tak rozhodně nic hezkého! Takže jsem vyrazila na obhlídku a nestačila se divit! (jo, já vím-Alenka v říši divů kvůli něčemu, co ostatní (narozdíl ode mne) normální těhotné ženy, považují za naprosto normální!

Najednou jsem se ocitla v zajetí krásných těhotenských šatů (které už jsou pro mne tedy pasé), před kterými nebylo úniku. Naštěstí měla ale kámoška pravdu. Byla tam ještě spousta dalších kousků, které stopro jako kojící matka využiju. Když to vezmu kolem a kolem, snažila jsem se být rozumná a vybrat to, co bude vypadat dobře i po porodu. Spousta letních šatiček, které mne zaujaly, se dá totiž nosit „s břichem“ i „bez břicha“. Ty, které jsou vyloženě určené pro kojící maminky, mají odnímatelná ramínka a když ne to, tak je vršek uzpůsobený tak, abyste si jej mohly pohodlně odhrnout, stáhnout a nepřilákat tak zraky veřejnosti (pokud kojíte na veřejnosti). Takže zn. ideál! A co se týče kojení na veřejnosti, tak o tom až jindy! Zatím v tom ještě nemám jasno  :unsure:

V jednom už ale jasno mám. Obchodům pro těhotné jednoznačně zdar! Díky Happy Mum, je ze mě rozhodně happy mum :bye:

Tady jsou mé úlovky  ;-) Nejvíc jsem pyšná na „vílí šaty“  :yahoo:

2016-05-26 22.24.182016-05-26-21-54-16-6032016-05-26-21-51-53-767

Informace o autorovi

Tereza
Tereza
Autor s 438 příspěvky
Více informací o Tereza

Snažím se v životě nemalovat si černé scénáře. Proto mám ráda citát A. Lincolna: „Většina lidí je tak šťastná, jak šťastná se rozhodla být.“

4 Komentáře

 • Monika 27. května 2016 08:44

  Dobré ráno Terezko – neskutečně Vám to sekne!!! :good: Myslím,že mindráky ohledně poporodních kil rozhodně mít nemusíte -nemáte totiž ani ty porodní ;-)! Ty první šatičky jsou nádherné!
  Co se týče kojení na veřejnosti – taky jsem se s tím nikdy úplně neztotožnila -asi jako s opalováním bez plavek:-). Někdo je holt stydlín:-).
  Mějte krásný den.
  :rose:

  • Tereza
   Tereza 27. května 2016 08:53

   Zdravím Moni :bye: , moc děkuju za kompliment! S tim kojením máte pravdu! Nedovedu si to na veřejnosti představit! Na druhou stranu-kde, když má malé třeba hlad :unsure: Uvidíme!!!

 • Monika 27. května 2016 09:32

  Já jsem dost často kojila v autě (dost nepohodlné -ale je tam teplo:-) , nebo i v parku na lavičce,když nebylo zbytí..ale jak jsem psala, úplně mi to příjemné nebylo.Ale mám spoustu kamarádek,které neměly problém kojit kdekoliv,což je fajn.

  • Tereza
   Tereza 27. května 2016 11:21

   Mončo, já jsem stydlivka jako vy ;-)

Zanechte komentář

:bye:  :good:  :negative:  :scratch:  :wacko:  :yahoo:  B-)  :heart:  :rose:  :-)  :whistle:  :yes:  :cry:  :mail:  :-(  :unsure:  ;-)