DSC_3307

Jak včas bacit bacila….

Vždycky mě strašně rozčilovalo, když nemocní nezůstali doma a aktivně přišli své bacily roznést do práce. Je sice fajn, že to ocení šéf, ale podle mě pak už neocení to, že lehnou s horečkami další kolegové, které onen „aktivní“ jedinec nakazí! No a pochopitelně mě to o to víc štve, když jsem těhotná a někdo kolem mě pořád chodí, chrchlá nebo posmrkává. Zvlášť, když mám pocit, že na mě bacily skáčou jako nikdy před tím. :wacko:

Poté, co jsem si vyléčila chřipku, se kterou jsem poctivě trpěla doma a snažila se neobtěžovat okolí, přišla jsem do práce šťastná, že konečně budu nějak užitečná! Dost mě ale znepokojovaly cesty metrem z práce a do práce, kdy jsem se snažila kolem sebe postavit imaginární bublinu proti všem nezvaným „škůdcům“. Vnímala každý záchvat kašle, kýchnutí, pak třeba taky paní, co si drtila nos kapesníkem přesně naproti mně a taky pána, který vypadal, že potřebuje pořádný hrnek horkého čaje a ideálně postel. Vypadal, že pochoduje do horoucích chřipkových pekel!!!

Po dvou dnech dojíždění znovu do práce jsem najednou začala pociťovat , že mám tendence kašlat a mé průdušky mi našeptávají, že nejsou úplně ve formě. „No to snad ne?!?“ říkala jsem si. To přece není možné, abych měla takhle oslabenou imunitu. Nikdy jsem nebyla tak často nemocná jako teď v těhotenství!!! No a tak mi moje milovaná maminka doporučila homeopatikum, které se jmenuje Echinacea angustifolia, která je prý dobrá jako prevence proti chřipce. Pět kuliček ráno a pět večer a představte si, po dvou dnech jejich užívání po příznacích začínající chřipky ani památky!

Chápu, že někdo na homeopatika nedá (a určitě je nechci nikomu vnucovat), ale mně vždy zabrala tak, jak měla! Přikládám fotografii a ještě dodám, že ředění bylo 9CH (céhá)  :good: Poraďte se ale samozřejmě s odborníkem. Já mluvím o vlastní zkušenosti  :yes: 20160321_195950

 

Náhledové foto: Radka Pipotová https://www.facebook.com/radkapipotovaphotography/?fref=ts

Informace o autorovi

Tereza
Tereza
Autor s 532 příspěvky
Více informací o Tereza

Snažím se v životě nemalovat si černé scénáře. Proto mám ráda citát A. Lincolna: „Většina lidí je tak šťastná, jak šťastná se rozhodla být.“

Další příspěvky

Zanechte komentář

:bye:  :good:  :negative:  :scratch:  :wacko:  :yahoo:  B-)  :heart:  :rose:  :-)  :whistle:  :yes:  :cry:  :mail:  :-(  :unsure:  ;-)