PicsArt_03-20-09.29.49

Bára Kozáková: Partner ji posílá do….sprchy!

Před kamerou působí nepřístupně. Přiznejme si ale, že při moderování Krimi zpráv na Primě, by asi úsměv nebyl úplně na místě. ;-) Před třemi týdny se ale musela popasovat s úplně novou rolí – rolí, ve které není zdaleka tolik ostřílená. Rolí maminky. Na svět přivedla dcerku Amálku a život se jí otočil o 180 stupňů.

Je to skoro měsíc, co ses stala rodičem. Jak to s tebou zamávalo?

Mává to se mnou každou minutu (smích). Jsem neustále ve střehu a to i ve spánku, který je od narození Amálky opravdu na etapy. Zvykám si na to být maminou, ale je to úžasný pocit.

Asi žádná maminka si moc nestěžuje, protože je ráda, že je její miminko v pořádku. Je ale něco, co tě vyloženě překvapilo? S čím jsi nepočítala?

Nepočítala jsem s tím, jak mě rozhodí, když malá pláče, když jí třeba trápí bříško. Zatím to bylo jen párkrát, ale ten pocit, když jí chceš pomoct a ono to hned nejde, je šílený.

Máš takové ty záchvaty paniky, kdy si lámeš hlavu, proč brečí a zjišťuješ všechny možné varianty nebo jsi za tu chvilku už najela na režim, že si jsi jistá a víš hned, o co jde?

Musím říct, že jsme ten pláč rozeznali s přítelem tak nějak rychle. Jinak křičí, když má hlad a úplně jinak, když ji třeba bolí bříško. Amálka je ale od narození opravdu hodné a hodně spavé miminko, takže těch plačtivých chvílí je málo. Snad jí to vydrží.

No tak to tě teď proklínají všechny mámy, co mají doma křiklouna! Co bys jim vzkázala?

Jééé, to vůbec nevím (smích)! Snad pevné nervy. Amálce jsou dneska tři týdny, to to letí! Zatím si na sebe zvykáme, nechci nic zakřiknout, ale zatím je fakt andílek.

Je pravda, že má vílí jméno, tak by bylo divné, kdyby se jako andílek nechovala! Kdo vlastně rozhodoval o tom, jak se bude jmenovat? Pokud vím, těch variant jste měli hned několik.

Amálie byla jako úplně první varianta. Pak jsme vymýšleli další jména. A nakonec jsme se vrátili k Amálce. Je fakt, že tatínek si to jméno velmi oblíbil. Jsme spokojení všichni, je to naše Amí.

To máte stejný scénář jako my! Odrazoval vás někdo od toho jména?

Ne:-) Amálka se líbila všem! Josefína mi ale neprošla skoro u nikoho.  :negative:

U mě by ti prošla :good: Jak je na tom vlastně partner? Patří mezi bojácné tatínky a nebo tě překvapil a funguje?

Hned v porodnici vyhrnul rukávy a byl to on, kdo se první učil koupat! Teď zrovna šel nandat vypadlý dudlík. Vzal si dva týdny dovolenou a nenechal mě v tom  :heart:

No nekecej. To máš doma poklad! 

No to asi mám.

Jak to teď vlastně plánuješ s prací?

Ještě chvíli budu doma a asi tak za měsíc bych se ráda vrátila k moderování Krimi zpráv. Moc času to nezabere a naštěstí máme babičky a dědy, kteří rádi pohlídají. Doufám, že mi to Amálka dovolí  :-)

No ona ti to možná dovolí, ale myslíš, že se od ní dokážeš „odlepit“? 

Dneska jsem šla poprvé sama nakoupit a Amálka byla doma s tatíkem půl hodiny. Pomalu to trénujeme, ale bude to boj, to asi jo! Ale je fakt, že chci, aby si zvykala od mala i na jiné lidi. Aby nevisela jen na mámě a byla to holka do nepohody. Doufám, že mi to vydrží. :scratch:

No… nezníš příliš jistě  ;-)  

Ale jo, to dáme.

O tom nepochybuju. Jak si vlastně představuješ takovou matku v nesnázích a především – jak se s nesnázemi pereš ty?

Nebudu lhát, že krize na mě nepřišla. Takže, když jsem nad plačící Amálkou nevěděla kudy kam, partner mi řekl: „Miláčku jdi si dát sprchu, my to tady zvládneme.“ Relax v koupelně pod horkou sprchou mi pomohl a hurá zase do boje! Amálka s tatínkem vegetili na gauči a bylo po nesnázích. :yahoo:

Děkujeme, Báro!  ;-)

A nakonec….. Seznamte se s Bářinou Amálkou, dámy!

12421972_10207069667432427_166043521_o

Foto: Soukromý archiv Báry Kozákové

 

 

Informace o autorovi

Tereza
Tereza
Autor s 530 příspěvky
Více informací o Tereza

Snažím se v životě nemalovat si černé scénáře. Proto mám ráda citát A. Lincolna: „Většina lidí je tak šťastná, jak šťastná se rozhodla být.“

Další příspěvky

Zanechte komentář

:bye:  :good:  :negative:  :scratch:  :wacko:  :yahoo:  B-)  :heart:  :rose:  :-)  :whistle:  :yes:  :cry:  :mail:  :-(  :unsure:  ;-)